Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Alan Adı Kayıt Kurtarma Politikası

Kayıt Kurtarma Politikası (ERRP)

Süresi dolmuş Kayıt Kurtarma Politikası (ERRP) Uygunluk Beyanı

31 Ağustos 2013'te ICANN, Tescil Ettiren Kayıt Kurtarma Politikasını (ERRP) kabul etmiş olup, bu kayıtlar, kayıt memurları ve olası müşteriler için son kullanma bildirimleri, ücretler ve geri ödeme prosedürleri hakkında önemli bilgileri açıklamasını zorunlu kılmaktadır.

Tüm gerekli bilgi ve açıklamalar şu anda web sitemiz genelinde çeşitli yerlerde bulunmaktadır. Ancak, Tescil Ettirenlere bir yardımcı olarak, bu makale yeni politikadaki tüm gerekli öğelere bağlantılar içermektedir.

Alan adlarının süresi dolduğunda ne olur?

Bir alan adı süresi dolduğunda,tekrar alıma sunulmadan önce birçok aşamadan geçer. Turkticaret.net, son kullanma tarihinden önce alan adının tescil ettiren kişisine dört adet yenileme e-postası gönderir ve alanın süresi dolduğunda bir e-posta gönderir.

 Alan adları süre bitiminden sonra riskli konuma geçerek, ek ödemeye tabi olduğu için süre bitmeden önce yenileme işlemlerinin yapılması önemlidir.

Bitiş  tarihinden sonraki günlerde ;

1.gün alan adı süresi dolar ve alan adı park edilir. Alan adı tescil ettiren tarafından ek ücret ödeyerek yenilenebilir.

5.Günden sonra  80 $ tutarında bir geri ödeme ücreti karşılığında tescil ettiren tarafından yenilenebilir. Ancak bu ücret Sözleşme'nin şartları kapsamında değişikliğe tabidir.

42.günden sonra Alan adını kayıt defterine iade ediyoruz. Kayıt defteri, genel kayıt için serbest bırakmadan önce alanı tutabilir.

 

Süresi dolmuş alan adlarını işleme koyma süreciniz nedir?

Tescil ettirenin, süresi geçmiş alan adlarını takip ettiğimiz süreç, alan adı uzantılarınıza ve yenileme ayarlarına bağlıdır. Son kullanma tarihinden önce, alan adlarınızı yenilemenizi hatırlatmak için birden çok e-posta ve sms gönderiyoruz.

 

Alan adlarınızı otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlarsanız, geçerlilik süresinin sona ermesinden sonraki gün için kayıtları yenilemeyi deneriz. Size fatura gönderemediğimiz takdirde, 5 gün geçtikten sonra dolmuş alan adlarınızı park ederiz ve e-posta ile tekrar bilgilendiririz.

 

Alan adlarınızı elle -manuel yenilemek için ayarladıysanız ve alan adlarınızın süresinin dolmasına izin veriyorsanız, geçerlilik süresinin sona ermesinden sonraki e-posta ile sizi bilgilendiririz. Süresi dolmuş alan adlarınızı 5 gün sonra park ederiz.

 

Süresi dolmuş .com, .net, .org, .info, .biz, .us, .ws, .name, .cc, .mobi, .me veya .tv alan adı kayıtları için, alan adınızı yaklaşık 42 gün boyunca yenileyebilirsiniz. Bu dönemde alan adı yenileme işlemi, geçerli yenileme ve geri ödeme ücretlerine tabidir.

 

otomatik Yenileme

Alan adını otomatik yenilenmeye ayarlarsanız, alan adı kaydınızın süresi dolduğunda, iptal etmeden önce aşağıdaki adımları uygularız:

Alan adı kaydınızın sona erme tarihinden bir gün önce, alan adı yenileme işlemi için faturalandırmaya çalışıyoruz. Alan adını yenileyemezsek (örneğin, tanımlı  kartın süresi doldu), size alan adı kaydının sona erme tarihini bildirir ve alan adınızı park ederiz. Alan adınızı manuel olarak yenileyebilirsiniz.

Bitiş tarihinden sonraki günde  size ek bildirimler göndeririz. Alan adınızı manuel olarak yenileyebilirsiniz. 

 

Manuel Yenileme

Alan adınızı otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlamadıysanız, alan adı kaydınızın süresi dolduğunda, iptal etmeden önce aşağıdaki adımlara devam ederiz:

Alan adı kaydınızın sona erme tarihinden sonraki gün, alan adı kaydının sona erme tarihini size bildirir ve alan adınızı park ederiz. Alan adınızı manuel olarak yenileyebilirsiniz.

Bitiş tarihine 30 /15/7  gün kala ve son gününde kayıtlı e-mail adresinize süre uzatma işlemleri hakkında bilgilendirmeler göndeririz. Alan adınızı manuel olarak yenileyebilirsiniz.

Bitiş tarihinden sonraki 5.günde, alan adınız beklemede kalır, ancak ek bir ödeme ücretine tabidir. Alan adınızı, geçerli yenileme ve geri ödeme ücretlerine tabi olarak manuel olarak yenileyebilirsiniz.

Bitiş tarihinden sonraki günde  size ek bildirimler göndeririz. Alan adınızı manuel olarak yenileyebilirsiniz. 

42.günden sonra Alan adını kayıt defterine iade ediyoruz. Kayıt defteri, genel kayıt için serbest bırakmadan önce alanı tutabilir.

 

 

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40