Alan Adı Tescili

İçindekiler

.com, .net, .org gibi yurtdışı uzantılı alan adı tescil işlemleri online olarak kolaylıkla yapılabilmektedir. Domain tescil işlemi için turkticaret.net üyeliğinize giriş yaparak domain sorgulama kısmından alan adının kullanılabilirliğini kontrol etmelisiniz. Satın almak istediğiniz alan adı boşta ise sepetinize eklemeniz durumunda online ödeme yaparak ya da banka havalesi gibi diğer ödeme yöntemlerini seçerek tescil işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Buraya tıklayarak online alan adı tescil işleminizi yapabilirsiniz.

Online alan adı tescil

Almak İstediğim Alan Adlarını En Fazla Kaç Yıllık Tescil Edebilirim?

.com .net. org gibi yurtdışı uzantılı domainlerde tescil süresi maksimum 10 yıldır. Tercihinize göre 1 yıldan 10 yıla kadar tescil işleminizi yapabilirsiniz. .tr uzantılı yurtiçi domainlerde ise tescil süresi en fazla 5 yıldır.

Alan Adı Almak İstiyorum. İstediğim Alan Adının Tescilli Olup Olmadığını Nasıl Öğrenirim?

Turkticaret.net web sitemize giriş yaptıktan sonra anasayfamızda bulunan “ Domain Sorgulama “ alanına satın almak istediğiniz alan adını yazıp sorgusunu gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulanan domain alıma uygun durumda ise  “ Tebrikler ! Alan adı kayıt edilebilir durumda ” mesajı gelecektir.

Eğer alan adı daha önce başkası tarafından alındıysa ” Bu alan adı daha önce kayıt edilmiş” şeklinde uyarı gelecektir.

Buraya tıklayarak almak istediğiniz alan adını sorgulayabilirsiniz.

TURKTICARET.NET’ten  Alan Adı Tescili Yaptırdım. İstediğim Alan Adının Kaydettirildiğini Nasıl Öğreneceğim?

Yurtdışı uzantılı domain alım işlemini kredi kartınızla yaptıysanız tescil işlemi online gerçekleşmiş olacaktır. Satın aldığınız alan adınızı ve tüm alan adlarınızı turkticaret.net kullanıcı panelinizin “Domain İşlemleri” sekmesindeki “ Domain Yönetimi” alt sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.
Ödeme yönteminiz  banka havalesi ya da  mail order ise, ödemeniz tarafımıza ulaştıktan sonra alan adı tescil işleminiz tamamlanacaktır . Tescili tamamlanan domainlerinizi üyeliğiniz altında görüntüleyebilirsiniz.

Alan Adı Yetkili Kişi Bilgilerimde Nasıl Değişiklik Yaparım? – Alan Adı Whois Bilgilerimde Nasıl Değişiklik Sağlayabilirim?

Yurtdışı uzantılı alan adı bilgilerinizi üyeliğiniz üzerinden değiştirmeniz mümkündür. Bunun için Turkticaret.net kullanıcı panelinize giriş yaptıktan sonra sol taraftan “ domain işlemleri” daha sonra “ domain yönetimi “ alt sekmesinden, karşınıza çıkan sayfada alan adınızın sağ tarafındaki yönet butonuna tıkladıktan sonra “alan adı yetkili bilgileri “ kısmının karşısındaki yönet butonundan, alan adı kaydı ve whois bilgi değişiklilerinizi kolayca değiştirebilirsiniz. Ya da kullanıcılığınızın “ Destek” başlığı altından “ Satış Sonrası Destek” departmanına değiştirilmesini istediğiniz bilgileri yazılı talep olarak iletebilir, işleminizi sizin için bizler gerçekleştirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir