Girişimcilik

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanma Yolları

Evden yapılacak işler giderek artan dijital dünya sayesinde günümüzde inanılmaz bir boyuta geldi. Hayatınızı evden kazanabileceğiniz harika bir dönemin içinde yaşıyoruz. Evden çalışmak sağlık nedenleri ile evde kalması gerekenler, sevdiği birine bakmak zorun olanlar veya her gün yoğun bir şekilde işe gidip gelme düşüncesine sıcak bakmayan insanlar için harika bir fırsattır. Şimdi sizlere evde yapılabilecek işleri listeleyeceğiz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları 1

1)Sosyal Medya Yöneticiliği

Evden yapılabilecek işler listesinin en popüler başlığı sosyal medya yöneticiliğidir. Günümüzde her işletmenin kendine ait sosyal medya hesapları vardır. İşletmeler sosyal medya hesaplarının düzenli ilerleyebilmesi için bu alanda uzmanlığını geliştirmiş, yeteneği olan ve dijital dünyaya farklı bakan kişilere ihtiyaç duyarlar. Sosyal medya yöneticileri Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, Snapchat vb. alanlarda içerik oluşturur ve markalar için reklam kampanyalarını yönetir.

2)Blog Yazarlığı

Bir konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi artık sadece bir tık ile internette bulabiliyoruz. Şuan sizlerin de evde iş fikirleri nelerdir konusunu araştırmanız gibi bir çok insan farklı konu başlıklarında bir çok şey araştırıyor. Bu bulduğumuz bilgileri de arka tarafta bizler için üreten insanlar mevcut yani blog yazarlarımız. Blog yazarlığı freelance olarak yapabileceğiniz ve yaparken de kendinize birçok şey katabileceğiniz bir meslektir. Bu meslekte yetenekli olabilmeniz ve okuyucuların ilgisini çekebilecek içerikler yazmanız önemlidir. Tam şuanda blog yazarlığının sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız içerik bulutuna göz atabilirsiniz.

3)Grafik Tasarımcı

Markaların en ihtiyaç duyduğu şey ürününü veya hizmetini hedef kitlesine doğru kreatif ile anlatmaktır. Bir çok işletme veya ajans marka yolculuğunda grafik tasarımcılarına güveniyor ve görsel kavramlarını oluşturabilmesi için onlara alan tanıyor. Grafik tasarımcılar markalar için logo, reklam bannerları, etiketler vb. alanlarda markalara destek sağlar. Burada istenilen özellikler Adobe Photoshop, web tasarımı, yazılım ve yaratıcılıktır. Bu alanda uzaktan grafik tasarımcı ilanlara göz atabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları 2

4)Web Geliştirici

HTML, CSS ve JavaScript gibi kodlama ve programlama dillerinde iyi olduğunuzu ve bu alanda kendinizi geliştirdiğinizi düşünüyorsanız evde iş fikirleri listemizin popüler başlıklarından biri Web geliştirme alanıdır. Web geliştiriciler işletmeler, kuruluşlar veya bireyler için web sitesi oluştururlar. Burada sizden hizmet almak isteyen kişiyi dinlemeniz ve onun istediği işlevsellikte bir site tasarlamanız önemlidir. Bu alanda freelance sitelerinden biri olan bionluk’ta profilinizi doldurup web geliştirici konu başlıklı ilanlara göz atabilirsiniz.

5)Dijital Pazarlama

Dijital dünyada yaşadığımız gibi bu dünyada ürünlerimizi veya hizmetlerimizi pazarlamaya hakim olmamız gerekir. Dijital pazarlama uzmanları SEO, Google Ads, video pazarlaması gibi konular hakkında bilgidir. Burada istenen yetenekler pazarlama ve markalaşma ile ilgili dijital pazarlama kollarına hakim olmanız. Dijital pazarlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek için Dijital Pazarlama Nedir? Nasıl Yapılır?içeriğine göz atabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları 3

6)E-Ticaret Mağazası Sahibi

Amazon, hepsiburada vb. gibi e-ticaret sitelerinde mağaza açabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu mağazalarda ev dekorasyonu, elektronik eşyalar, kıyafet vb. gibi bir çok kolda ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. Evde ne iş yapabilirim, evden nasıl gelir sağlayabilirim diyorsanız burada açabileceğiniz online mağazanız sayesinde kendi işinizin patronu olup evinizden esnek bir şekilde çalışabilirsiniz.

7)Online Kurslar Satmak

Artık bilginin elimizde olduğu bir çağda yaşıyoruz. İnsanlar bir konuda uzmanlaşmak için internetten bir çok kurs dan faydalanıyor. Özellikle korona virüsün getirdiği pandemi ile tüm eğitimler online ortamlara taşındı. Evden yapılacak işler listenize şimdide online kurslar satmayı ekleyebilirsiniz. Uzmanı olduğunuz bir konuda video çekip bu videoları udemy gibi online eğitim sitelerine ekleyip uzmanlığınız sayesinde gelir kazanabilirsiniz.

8)Kendi Kitaplarınızı Yayımlamak

Evden yapılabilecek sermayesiz işler içerisinde bir numaralı olan başlığımız yazarlıktır. Dilinize ve kaleminize güveniyorsanız konusunu sizin belirlediğiniz kitaplar yazıp bunları yayınevleri ile anlaşıp yayınlatabilirsiniz. Burada hem eğlenerek hem de evinizden çalışma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları 4

9)Freelance Bir Siteye Katılmak

Web geliştirici, dijital pazarlama uzmanı, grafik tasarımı vb. alanlarında çalışıyorsanız freelance sitelere üye olup kendinize güzel bir profil oluşturabilirsiniz. Sadece evden çalışmak için değil ek iş içinde bu sitelerden faydalanabilirsiniz. Sabah düzenli olarak bir ofiste çalışıp kalan saatlerde evde yapılacak ek işler arıyorsanız freelance sitelerde profil oluşturmak doğru bir tercih olacaktır.

10)Veri Girişi

Şirketlerin verilerinin güncel bir şekilde kullandıkları programlara doğru ve düzenli bir şekilde aktarılması gerekir. Burada kaynak dokümanlarının veri kalitesini sağlamak ve sürekliliğini iyileştirmek önemlidir. Şirketler bu verilerin düzenli bir şekilde girilmesi, raporlaması için evden çalışabilecek ve raporlamasını doğru bir şekilde yapabilecek kişilere ihtiyaç duyar.

11) Yaptığınız/Sahip Olduğunuz Ürünleri Satmak

Evde yapılabilen işler arasında kolaylıkla aksiyon alabileceğiniz bir diğer alanda kendi yaptığınız veya sahibi olduğunuz ürünleri satmak. Burada kendi markanız için oluşturabileceğiniz sosyal medya kanallarında ürünlerinizin pazarlamasını yapabilirsiniz. Shopier gibi online mağazalarda ürünlerinizi e-ticaret alanına döküp kolayca satış elde edebilirsiniz.

12)Stok Fotoğraf/Video Satmak

Markalar kreatiflerinde genellikle stok video ve fotoğraf kullanır. Bu stok video ve fotoğrafları üreten kişiler bu stokları shutterstock gibi platformlarda yayınlayıp buradan bir gelir sağlayabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları 5

13)Fotoğrafcılık

Evde yapabileceğimiz işler listesinden biri de fotoğrafçılıktır. Kendi eviniz içinde bir stüdyo oluşturup çektiğiniz fotoğrafların tüm sergilemesini ve düzenlemesini evden ilerletebilirsiniz. Burada istenilen özellikler genellikle fotoğrafçılık konusunda profesyonel fotoğraf ve video ekipmanlarını kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanız.

14)Evcil Hayvan Bakıcılığı

Hayvanları seviyorsanız veya bir hayvan sahibi olmak istiyor ama şartlarınız bunun için uygun değilse bu iş tam sizin için. Burada kendi işinizi kurabilir veya bulunduğunuz yerdeki evcil hayvan sahiplerini bulabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları 6

15)Fitness Eğitmenliği

Pandemi döneminde tüm hayatımızı eve taşıdık aktivitelerimizden en önemli olanı sporda buna dahil. Eğitimlerimizi artık online aldığımız gibi sporumuzda artık online üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Burada önemli olan tek şey çalışacağınız kişinin sağlık durumuna uygun bir program hazırlayabilmek ve onu dinlemek.

16)Müzik Öğretmenliği

Evde yapılabilen işler arasında az önce de bahsettiğimiz gibi son yıllarda eğitim hâkim durumda. Linkedin veya freelance sitelerinde kendinize özgün bir profil oluşturup müzik eğitimi almak isteyen kişiler ile bir araya gelebilirsiniz.

17)Etkinlik Planlama

Bir organizasyonu planlamayı ve her aşamasını koordine etmek ister misiniz? Evet ise bu iş tam size göre. Etkinlik planlayıcılar iş hayatında gerçekleşen profesyonel toplantıları düzenler ve bunları kontrol eder. Yer, ulaşım, restoran ve eğlence gibi detayları yönetmekten sorumludurlar.  Bu aşamaların çoğunu evden sadece telefonları ile yönetirler.

18)Elektronik Tamircisi

Elektronik ile ilgilenmeyi seviyorsanız ve bu işin size tam olarak uygun olduğu düşünüyorsanız evden yapılabilecek işler listenize elektronik tamirciliğini ekleyebilirsiniz. armut.com gibi alanlarda kendi hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Evde Yapılacak İşler Nelerdir? İşte Evden Para Kazanmanın Kolay Yolları7

19)Kişisel Şef/Catering

Kişisel şef olarak kendi işinizi evden yapabilirsiniz. Burada kendinize ait bir sosyal medya hesabı açıp özel etkinlikler, özel davetler için catering firması anlaşması yapabilirsiniz. Kendi mutfağınızda yetenekleriniz sayesinde evden işinizi yürütebilirsiniz.

20)Pişirdiğiniz Ürünleri Satmak

Günümüzde en önem verilen şey el emeğidir.Elinizin lezzeti ile yaptığınız reçellerinizi, soslarınızı vb. bir sürü ürünü sadece internet üzerinden çoğu insanla buluşturabilirsiniz. Hem de ortaya hiç sermaye koymadan kendi evinizden yapacağınız lezzetli ürünler sayesinde gelir kazanabilirsiniz. Burada ayda sadece 9,90TL’ye el emeği ürünlerinizi sergileyebileceğiniz bir hazır web sitesi kurabilirsiniz.

Bugün sizler için evden yapılacak işler, evden ne iş yapabilirim gibi soruları cevapladık. Sizler için 20 mesleği sıraladık. Evden çalışmak için iş bulmak istiyorsanız başlamak için nereye bakacağınızı bilmek önemlidir.

Daha fazla ipucu ve bilgi için TURKTİCARET.Net’in diğer makalelerine göz atmayı unutmayın.

Siber Saldırı Nedir? Siber Saldırıdan Korunma Yöntemleri

Sectigo SSL (Comodo) Nedir?

DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir 2024