Dijital Pazarlama Girişimcilik

SEO Uzmanı Nasıl Olunur?

Web siteniz için daha fazla satış ve gelir yaratabilecek anahtar kelimeler için trafiğinizi nasıl artıracağınızı ve daha yüksek sıralamalara nasıl ulaşacağınızı öğrenmek ister misiniz? O halde SEO hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmeli ve SEO Uzmanı olmalısınız. Uzman olmak göreceli bir terimdir.  SEO hakkında ne kadar öğrenirseniz öğren , her zaman daha fazlasını bilen biri olacaktır. Bu nedenle amacınız başlı başına bir SEO uzmanı olmak olmamalıdır . Tutarlı bir şekilde sonuç almaya yetecek kadar  bilgi sahibi olmalı ve sürekli kendinizi geliştirmelisiniz.

SEO Uzmanı Olmanın Avantajları

 • Web sitenizi arama motorları için nasıl optimize edeceğinizi biliyorsanız, arama motorlarında üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz.
 • Seo hizmeti veren ajanslara daha az bağımlı olursunuz. SEO becerileriniz varsa, seo danışmanı gibi dış desteğe ihtiyaç duymadan işinizi büyütebilirsiniz.
 • Maliyetleriniz Azalır. Bir girişimci veya blog yazarıysanız, bir SEO uzmanı işe almak zorunda kalmaktansa kendiniz SEO yapabilirseniz çok para kazanabilirsiniz.
 • Bir şirkette pazarlama yöneticisi olarak çalışıyorsanız, SEO Analiz becerilerine sahipseniz, size kuruluşunuzdaki diğer pazarlama yöneticileri veya meslektaşlarınıza göre ekstra bir avantaj sağlayacaktır.
 • SEO çalışması artık isteye bağlı değildir. Seo teknikleri göz önünde bulundurularak oluşturulmamış web sitelerinin, son derece rekabetçi dijital dünyada hayatta kalabilmelerinin hiçbir yolu yoktur. SEO bilmek ve onu doğru kullanmak, web sitenizin geleceği için büyük bir fark yaratabilir.

Uzman Olmanın Adımları

 • Arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamalısınız.
 • İnternetteki varlığınızı daha güçlü hale getirmek için seo teknikleri ve SEO ile birlikte hangi SEO araçları kullanabileceğinizi bilmelisiniz.
 • SEO’nun al bileşenleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin; Teknik SEO, Site İçi SEO, Site Dışı Seo, SEO Uyumlu İçerik vb. Seo analiz teknikleri çok önemlidir.
 • SEO öğrenmeye başladığınızda, bir şeyi fark edeceksiniz: İnternette SEO hakkında çok fazla bilgi ve öğrenilecek çok şey var. Bunu herhangi bir yardım almadan kendi başınıza yapmaya karar verirseniz, okunacak sonsuz bir makale listesi ve denenecek yöntemler bulacaksınız. Seo eğitimi almak isterseniz, seo teknikleri eğitimi veren kurumlar ve eğitim danışmanları bulunmaktadır.

 • SEO statik bir disiplin değildir. SEO kuralları ve algoritmaları her zaman değişir. Yalnızca Google, sıralama algoritmalarında her yıl 250’den fazla değişiklik yapıyor. İyi SEO uzmanlarının bu değişiklikleri bilmeleri ve SEO kampanyalarını buna göre ayarlamaları gerekir.
 • Doğru SEO Araçlarını Seçin. Gerçek şu ki, tek başına SEO yapamazsınız. Öğrenilecek çok fazla bilgi var ve her şeyi manuel olarak yapmaya çalışamazsınız. Örneğin; Google Analytics, Semrush, Ahrefs vb. araçlarını kullanabilirsiniz.
 • Sabırlı Olun. SEO çalışması zaman alır ve erken sonuçlara varamazsınız.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın