Domain Girişimcilik

Evcil Hayvanınızın Neden Alan Adı ve Web Sitesi Olmalı?

İnternet aslında evcil hayvanlar için yaratılmış gibi dünya. Online dünyada sık sık kedi videoları karşımıza çıkmakta. Bu videoları arkadaşlarımız ve ailemiz ile beraber severek izliyoruz, sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Çoğu internet kullanıcısı gibi kedilerin, köpeklerin ve sevimli canlıların fotoğrafları, videoları zaman tünelimizin büyük bir alanını dolduruyor. Sizde evcil hayvan sahibi iseniz ve bu sevimli dostlarınızı gerçekten çok seviyorsanız belki de onları için bir alan adı sahibi olmanızın ve onlar için site hazırlamanızın zamanı gelmiştir. Bu tüylü dostlarınızın komik videoları, sevgi dolu fotoğraflarını herkes ile paylaşmak istemez miydiniz? Neden hayvan dostunuzun muhteşem kişiliğini başkaları da görmesin?

alan adı

Evcil hayvanınız için bir web sitesi kuracaksanız eğer, bir domain sahibi olmanız gerekmektedir!

Evcil hayvan sahipleri dışında kimler bu uzantıları kullanabilir; veterinerler, hayvan barınakları, yetiştiriciler, hayvan kurtarma grupları, evcil hayvan mağazaları, hayvan bakım salonları, fotoğrafçılar vs..

alan adı

Pet Alan Adları (Pet Domains)

Seçim yapabileceğiniz 5 adet evcil hayvan temalı domain uzantısı.

.dog: İnsanın en iyi arkadaşı olan köpekler için alabileceğiniz .dog domain uzantısı. Köpeğinizin adına açacağınız sitenizin alan adında .com, .net vs. kullanmak yerine .dog uzantısını kullanın. En popüler köpek isimleri veya yaratıcı isimlerinizi .dog uzantısı ile tamamlayın.

.horse: Gerçek bir at aşığı iseniz veya binicilik ile uğraışıyorsanız, atınızın resimlerini, videolarını, binicik videolarınızı ve daha fazlasını paylaşmak isterseniz, .horse uzantılı bir alan adı sahibi olun, web sitenizi oluşturun.

.fish: Diğer evcil hayvanlar gibi bir balığı kucağınıza alıp sevemezsiniz ama onları izlemek eğlenci ve dinlendiricidir. İster tatlı ister tuzlu su balıklarını seviyor olun, .fish alan adı uzantısı tam size göre.

.farm: Henüz, .sheep ve .pig gibi domain uzantıları mevcut değil. Ancak çiftlik hayvanlarınız var ise .farm uzantısını tercih edebilirsiniz.

.Cat Alan Adı Kullanamaz Mıyım?

.dog, .horse, gibi alan adı uzantıların da domain tescil işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki .cat domain?

Domain tescillerinizde .cat domain uzantısı ile kayıt yapabilirsiniz, fakat bu domain uzantısı kedi sahipleri için değildir. CAT domain uzantısı, sponsorlu üst düzey domain olarak adlandırılır ve Katalan dili için oluşturulmuştur. .CAT alan adını yalnızca Katalan kültür ve dil topluluğuna aitseniz kaydedebilirsiniz. Ne yazık ki, tescil ettirmek için evcil hayvanınız ile ilgili başka bir alan bulmanız gerekecek.

Evcil Hayvanınıza Onu Ne Kadar Sevdiğini Gösterin ve Domain Tescil Ettirin!

Evcil hayvanınızın bir web sitesi sahibi olması gerektiğine ikna oldunuz mu? Evcil hayvanınızı kendi web sitesinin yıldızı yapmak gerçekten çok basit! Ve düşündüğünüzden daha kolay bir işlem. Turkticaret.net ile .DOG, .HORSE, .FISH veya .FARM uzantıları ile bir domain sahibi olabilirsiniz. Hemen rekabetçi ve uygun alan adı kayıt, domain transfer, alan adı yenileme fiyatlarımızı incelemek için tıklayın.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın