windows

İçindekiler

Windows  hosting aktivasyon işleminiz için, üye girişi yaptıktan sonra “Hosting İşlemleri” menüsünden “Reseller Hosting Paketleri Yönetimi” ekranına giriş yapınız. Bu ekranda sahip olduğunuz paylaşımlı ve panelli web alanları listelenmektedir. İlgili paketin hizasında bulunan “Hosting Ekle” butonunu tıklayınız. Açılan ekrandan paketinize alan adı tanımlaması yapınız. Sunucu türü olarak “Windows” seçiniz. Panel türü olarak “Plesk10“ seçtikten sonra “Ekle” butonunu tıklayınız. Windows sunucusunda bulunan Plesk Hosting kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows hosting tanımlama işlemi için tıklayınız.

Windows Plesk Panelde Ftp Şifremi Nasıl Görüntüleyebilirim?

Hesap yönetimi panelinde “Hosting İşlemleri” başlığına tıklayıp açılan başlıklar içerisinde “Reseller Hosting Panelleri Yönetimi” bölümüne tıklanır. Açılan sayfada yer alan Hosting panelinin altında ekli olan alan adının karşısındaki “Panel” butonuna tıklayarak plesk panele gidilir. Plesk panele ulaşıldığında karşımıza gelen sayfada ‘’FTP Erişimi’’ bölümüne girerek ftp şifrelerine ulaşılır ya da yeni bir ftp hesabı oluşturulur.

Windows Plesk Panelde Subdomain Nasıl Oluşturabilirim?

Hesap yönetimi panelinde “Hosting İşlemleri” başlığına tıklayıp açılan başlıklar içerisinde “Reseller Hosting Panelleri Yönetimi” bölümüne tıklanır. Açılan sayfada yer alan Hosting panelinin altında ekli olan alan adının karşısındaki “Panel” butonuna tıklayarak Plesk panele gidilir. Plesk panele ulaşıldığında karşımıza gelen sayfada “Alt Alan Adı Ekleyin’’ butonunu tıklayarak çıkan sayfada eklemek istediğiniz alt alan adı yazabilir ve “Tamam” butonuna basarak subdomain oluşturabilirsiniz.

Plesk Panel’e Nasıl Bağlanabilirim?

Plesk panel sayfasına bağlanmanız için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki turticaret.net üyeliğinizden “Hosting İşlemleri” menüsünden “Reseller Hosting Paketleri” ekranına giriş yaptıktan sonra ilgili alan adınızın hizasında bulunan “Panel” butonuna tıklamaktır.

İkinci yöntem için turkticaret.net üyeliğinize girme zorunluluğu olmadan, hosting aktivasyonunuzu yaptıktan sonra mail adresinize gönderilen link ve kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.