linux

İçindekiler

Linux hosting aktivasyon işleminizi, turkticaret.net üyeliğinize giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayabilirsiniz.

Hesap yönetimi sayfasında Hosting işlemleri başlığına tıklayıp açılan başlıklar içerisinde Reseller Hosting panelleri yönetimi bölümüne tıklanır. Açılan sayfada satın alınan bir hosting paketi bulunması halinde ‘’Hosting Ekle’’ butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayarak açılan sayfada alan adınızı yazıp kullanmak istediğiniz sunucu türünü Linux ve sunucu panelini CPanel ya da Plesk  Panel seçtikten sonra ekle diyerek işlem tamamlanır.

Hosting aktivasyonu için tıklayınız.

Linux hosting paketlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

CPanelde Ftp Şifremi Nasıl Görüntüleyebilirim?

Hesap yönetimi panelinde Hosting işlemleri başlığına tıklayıp açılan başlıklar içerisinde Reseller Hosting Panelleri Yönetimi bölümüne tıklanır. Açılan sayfada yer alan Hosting panelinin altında ekli olan alan adının karşısındaki panel butonuna tıklayarak cpanel sayfasına gidilir. Cpanel sayfasına ulaşıldığında karşımıza gelen sayfada ‘’FTP hesapları’’ bölümüne girerek ftp şifrelerine ulaşılır ya da yeni bir ftp şifresi oluşturulur.

Cpanelde Subdomain Nasıl Oluşturabilirim?

Hesap yönetimi panelinde Hosting işlemleri başlığına tıklayıp açılan başlıklar içerisinde Reseller Hosting panelleri yönetimi bölümüne tıklanır. Açılan sayfada yer alan Hosting panelinin altında ekli olan alan adının karşısındaki panel butonuna tıklayarak CPanele gidilir. Cpanele ulaşıldığında karşımıza gelen sayfada ‘’etki alanları’’ bölümünde yer alan etki alanları kısmını tıklayarak çıkan sayfada yeni bir domain ekle ( create a new domain) butonuna tıklayarak eklemek istediğiniz domain yazılır ve gönder tuşuna basarak subdomain oluşturulur. Daha sonra hesap yönetimi sayfanıza gelerek domain işlemleri bölümüne tıklayarak açılan başlıklarda dns yönetimine tıklanır. DNS yönetimi sayfasında CNAME yazısına tıklayarak açılan sayfada cname kaydı adı yerine subdomain adınızı, cname ana makine adı yerine alan adınızı yazarak cname kaydı oluştur butonuna tıklanır ve subdomain doğrulanır.

Linux CPanel’e Nasıl Bağlanabilirim?

Linux CPanel’e bağlanmanız için iki farklı yöntem bulunmaktadır.

  1. Bu yöntemlerden ilki turticaret.net üyeliğinizden “Hosting İşlemleri” menüsünden “Reseller Hosting Paketleri” ekranına giriş yaptıktan sonra ilgili alan adınızın hizasında bulunan “Panel” butonuna tıklamaktır.
  2. İkinci yöntem için turkticaret.net üyeliğinize girme zorunluluğu olmadan, hosting aktivasyonunuzu yaptıktan sonra mail adresinize gönderilen link ve kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz.