Teknoloji Girişimcilik

Yandex Mail Nedir: Yandex Mail Hakkında Genel Bilgiler

Yandex Mail, sınırsız çevrimiçi e-posta barındırma hizmeti sunan ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Yandex, mesaj şablonları, hatırlatıcılar, elektronik etiketler ve kısayollarla kullanılabilir. Android ve iOS için Yandex Mail mobil uygulamaları da aynı özelliklerin çoğunu destekler.

Hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıları destekleyen esnek erişim için POP ve IMAP sahiptir. Zengin metin biçimlendirme seçeneklerine ek olarak Yandex.Mail, elektronik kartlar için şablonlar içerir. Ayrıca, oluşturduğunuz e-postaları şablon olarak kaydedebilirsiniz, hatta platformda oluşturduğunuz mesajları otomatik olarak diğer dillere dönüştürebilen entegre bir çevirmen bulunur.

Bu yazımızda, e-posta şirketinin iyi ve kötü yanlarını görmek için Yandex mail’i bir bütün olarak inceleyeceğiz, özelliklerini ele alacağız. Okumaya devam edin!

Yandex Mail Nedir Yandex Mail Hakkında Genel Bilgiler 1

Yandex.Mail’de E-posta Yazma ve Gönderme

Zengin olan metin biçimlendirme seçeneğine ek olarak e-kart şablonları da içermektedir. Ayrıca oluşturduğunuz e-postaları şablon olarak kaydedebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz iletileri otomatik olarak diğer dillere dönüştürebilen  bir çevirici bulunmaktadır.

Bir e-posta gönderdiğinizde, Yandex Mail’e yanıtları izlemesini söyleyebilirsiniz. Beş gün cevapsız geçerse, gerekirse takip etmeniz hatırlatılır. e-posta teslimatlarını daha sonra planlamanıza olanak tanır.

Mesajları Bulun ve Düzenleyin

Arama aracında yerleşik operatörler ve karmaşık filtreler bulunmazken, Yandex.Mail mesajları sıralamanıza yardımcı olacak klasörleri ve etiketleri destekler. Filtreleri kullanarak belirlediğiniz mailleri silme ve yanıt gönderme gibi görevleri otomatik olarak gerçekleştirme şeklinde ayarlayabilirsiniz. Klavye kısayolları ile, Yandex.Mail’i daha verimli bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur.

Ekleri ve Büyük Dosyaları Gönderin

Yandex.Mail, e-posta başına 22 MB’a kadar ve toplamda 30 MB’a kadar olan dosyaları eklemenize izin verir. Ayrıca Yandex Disk bulut hizmetine yüklediğiniz dosyalara bağlantı ekleyebilmektesiniz.

Aldığınız ekler için, tarayıcınızda Microsoft Office belgelerinin yanı sıra PDF dosyalarını da görüntüleyen kullanışlı bir belge görüntüleyici sunar . Desteklenen bir ek seçtiğinizde, ayrı bir pencerede açılır. Bulutta depolamak için Yandex.Disk’e Kaydet’i seçin .

Güvenlik ve Spam Filtreleme

Yandex Mail gelen  e-postaları; kimlik avı, spam ve kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar. Gönderenleri manuel olarak da engelleyebilirsiniz . Diğer e-posta programlarında olduğu gibi, bazı istenmeyen posta olmayan iletiler ara sıra istenmeyen posta klasörüne gönderilebilir.

Yandex.Mail, gelişmiş güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama sunmaz, ancak ayrıntılı bir etkinlik günlüğü, şüpheli etkinliklerin tespit edilmesini mümkün kılar. Hatta web arayüzünden uzak istemcilerin oturumunu kapatabilirsiniz.
Yandex Mail Nedir Yandex Mail Hakkında Genel Bilgiler

Yandex.Mail Lite Sürümü

Yandex.Mail’in basit HTML sürümüne geçmek için gelen kutunuzun sol alt köşesindeki Light sürümü seçin. Light sürümü temaları, zengin biçimlendirmeyi ve gelişmiş özellikleri kaldırmaktadır. Ancak daha hızlıdır ve yavaş olan internet bağlantıları için uygundur. Geri dönmek için gelen kutunuzun altındaki Tam sürümü seçin.

Avantajları

 • Zengin metin biçimlendirme seçenekleri
 • Güvenlik ve Filtreleme özelliği
 • Tüm alan ayarlarını yönetmek için kullanıcı dostu arayüz
 • Kolay posta kutusu kurulumu
 • Hangi hizmetlere bağlanacağınızı siz kontrol edersiniz
 • Geniş depolama alanı
 • Reklamsız

Dezavantajları

 • 2FA yok
 • Önemli e-postalar spam klasörüne taşınabilir
 • Yandex hesabı diğer e-postalarla oluşturulur
 • Rusya’da daha iyi çalışma eğilimi

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın