Teknoloji Girişimcilik

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır?

Wetransfer nasıl kullanılır sorusuna yanıt vermeden önce wetransfer nedir kısaca açıklayalım. Wetransfer, içinde bulunduğumuz bilişim çağının önemli işlemlerinden biri olan dosya aktarımını daha zahmetsiz hale getiren çevrim içi ve ücretsiz bir dosya paylaşım servisidir.

Özellikle son yıllarda sahip olduğumuz içeriklerin daha kaliteli olması sonucunda dosya boyutları da giderek artmıştır. Artan dosya boyutları ile dosyaları normal e-posta ile aktarmak bazen mümkün olmamıştır. Bu sorun da kullanıcıları farklı çözüm aracı aramaya yöneltmiştir. Bu çözüm araçlarından biri de WeTransfer’dir.

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır1

Kullanıcıların birbirlerine küçük-büyük dosya fark etmeksizin kolayca aktarımını amaçlayan WeTransfer, 2009 yılında kurulmuştur.

Genellikle insanların e-mail eki için fazla büyük olan dosyaları birbirleriyle kolayca paylaşabildiği bir servistir. WeTransfer’in, kolay kullanımı ve bulut tabanlı sistemiyle tercih edilme oranı artmıştır. Bu web paylaşım servisi hem masaüstünde hem de uygulamasıyla mobil olarak kullanılabilmektedir.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

WeTransfer nasıl kullanılır kısmına değinecek olursak; kullanımı kolay olan bir dosya paylaşım aracı olduğu için WeTransfer’i kullanmak ekstra bir bilgi gerektirmez. WeTransfer’in ücretsiz versiyonunun bulunduğunu yukarıda belirtmiştik, bu versiyonda dosya yükleme sınırı 2 GB’tır.  Sürekli olarak büyük dosya aktarma işlemi yapılıyorsa Wetransfer ücretsiz dosya gönder servisi son derece uygundur. Aktarım yapmak için siteye giriş yaptıktan sonra 2 GB’a kadar olan dosyalarınızı ‘Dosya Ekle’ bölümüne tıklayarak dosya ekleyin. Dosya göndereceğiniz kişinin e-maili ve sizin e-mailinizi girmeniz gerekmektedir. İsterseniz bu kısımda karşı tarafa dosya gönderirken mesaj da gönderebilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra ‘Aktar’ kısmına tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra da karşı tarafın e-mailine indirme linki ile beraber yazmış olduğunuz bir mesaj varsa o da gitmiş olacaktır.

WeTransfer Plus Özellikleri Nedir?

Sık sık dosya aktarımı yapıyorsanız ve aktardığınız dosya boyutları 2 GB’ın üzerinde oluyorsa bunun için de WeTransfer’in ücretli plus üyeliği bulunmaktadır. Bu üyelik ile 20 GB’a kadar dosya aktarımı yapmanız mümkün olmaktadır.  Ayrıca 100 GB’lık bulut alanı ile daha önceden aktarılan dosyalara tekrar erişip, farklı insanlara  gönderebilme imkanı sağlayabilirsiniz.

Bu özelliklere ek olarak kişiselleştirilmiş URL, arka plan görüntüsünü değiştirebilme imkanları bulunmaktadır.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın