› 
› 
Marka Nedir?

MARKA TESCİLİ

MARKANIZ TESCİLLİ Mİ ? HEMEN ARAŞTIRALIM !

  Hizmet Bedeli Sadece 199tl    
Marka Adını Yazın
 
ara
* Ad * Soyad * Telefon * E-Posta
Örnek :
abc@turkticaret.net
 
   
Marka Adını Yazın
aynısı ile başlayan
ara
mini Tüm sınıfları incelemek için tıklayınız sivif_sec
ara
Fiyat
Hizmet Bedeli 0,00 TL
Harç Tutarı 0,00 TL
TOPLAM(+kdv) 0,00 TL
 
online
   

MARKA NEDİR ?

Marka NedirMarka, benzer ürünleri yada hizmetleri başkalarının ürün yada hizmetlerinden ayırt etmek üzere kullanılan yada belirli bir hizmetin sunulması sırasında kullanılan AYIRT EDİCİ İŞARET olarak tanımlanmaktadır. Sözcükler, Sayılar, Harfler, Şekiller, Ürünün Şekli veya Ambalajı ile bunların birlikte sunuluşları marka olarak değerlendirilmektedir.


Marka koruması, ürün ya da hizmetlerinde marka kullanan marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Marka tescilinin amacı, özel yasa ile getirilen korumadan yararlanmak anlamındadır. 

Başkası tarafından kullanılan tescilsiz bir markanın, hak sahibi olmayan bir kişi tarafından tescil için başvuru yapılması veya tescil ettirilmesi hallerinde, gerçek marka hakkı sahibinin itiraz etme veya dava açarak tescili iptal ettirme yetkisi vardır. 

Herhangi bir ürün için kullanılmak üzere bir marka seçimi sırasında dikkat edilecek en önemli konu, seçilen işaretin diğer markalardan farklı olmasıdır. 

Marka tescilleri sırasında en önemli konu, markanın seçimi ile marka tescilinin kapsayacağı malların ya da hizmetlerin saptanmasıdır. Markanın başkaları tarafından tescil ettirilmiş ya da kullanılan markalardan ayırt edilebilecek şekilde farklı olması gerekmektedir. 

Marka tescilleri ile sağlanan koruma, tescil edilecek marka ve markanın kullanılacağı mallar ile sınırlı olduğu için, mal (ürün, eşya) listesi hazırlanırken, gerçek iş konusuna uygun olarak hazırlanmalıdır. 

Markanın tescil tarihinden itibaren, beş yıl içinde mal listesinde yazılı mallarda kullanılması zorunlu olduğu ve markanın kullanılmadığı mal için, istek üzerine mahkemece iptal edilebileceği de değerlendirilmelidir.
MARKA DANIŞMANINIZA
her türlü sorununuzu hemen
iletebilirsiniz!
NEDEN MARKA İZLEME YAPMALISINIZ ?
Öğrenmek İster misiniz ?
BİZİ TERCİH EDENLER
marka
MARKA HİZMETLERİMİZ

Devir İşlemi
Rehin İşlemi
Lisans İşlemi

Nevi Değişikliği
Unvan Değişikliği
Adres Değişikliği
Cezalı Marka Yenileme
Veraset ve İntikal
Enstitü Kararına İtiraz
Marka Yayın Kararına İtiraz
Marka Ön Araştırma
Ücretsiz Marka Araştırma
Ek Hizmetler
Marka Danışmanı
Neden Marka Tescili?
Marka Çeşitleri
Tescil Sonrası Gerekli Belgeler
Vekaletname Örneği
TPE'den Uyarı
Müşteri Görüşleri
Yardım Merkezi