Arama
> Arama Motorları
Neden web sitemi Arama Motorlarına kaydettirmeliyim?
Neden 1'den fazla başvuru yapmalıyım?
1’den fazla başvuru hakkı aldığımda diğer başvurularımı nasıl yapacağım?
Sitemin arama motorlarına eklendiğini ne zaman göreceğim?
Hangi arama motorları, rehber ve link sayfalarına kayıt yapıyorsunuz?
Plan 1 ile diğer planlar arasındaki fark nedir?
Tüm Plan seçeneklerinde Yahoo, AOL the Open Directory ve GoTo.com'a kayıt yapıyor musunuz?
Meta tag nedir?
Meta tag'lara ihtiyacım var mı?
Nasıl oluyor da sadece 'a kayıt yapmak mümkün oluyor? Bu çok düşük bir fiyat!
Başka firmalarında kayıt yaptığını gördüm, sizin farkınız nedir?
Siteleri kaydettiğiniz adreslerin listesini görebilir miyim?
Arama Motorlarına ücretli ve ücretsiz kaydın farkı nedir?
Sitem dünyaya duyurulduğunda spam mailler almaya başlayacak mıyım?
Aldığım tüm başvuru haklarımı kullandım. Yeni bir başvuruyu nasıl yapabilirim?

Yukarı S. Neden web sitemi Arama Motorlarına kaydettirmeliyim?
Arama Motorlarına kayıt en ucuz ve bizce en başarılı reklam metodudur. Kayıt işini kendiniz yaparsanız 486 güne ihtiyacınız var, eğer TURKTICARET.NET yaparsa 29 $'a web sitenizin internet üzerinde yüzlerce yerde listelenmesini büyük bir zaman ve nakit kazancı ile sağlayabilirsiniz. Eğer sitenize ziyaretçi çekme isteğinizde samimi iseniz arama motorlarına kayıt bir zorunluluktur.

Yukarı S. Neden 1'den fazla başvuru yapmalıyım?
Nedenlerin bazıları şunlardır:
Arama motorlarında ve link sayfalarında eski linkler, listenin sonunda yer alır; sitenizi tekrar tekrar kaydetmeniz sizi başa alır.


- Arama motorlarının zaman zaman siteleri kaybetme eğilimi vardır. Tekrar kayıt yaptırmak, sitenizin kaybolmamasının garantisidir.


- Bazı web sitelerinin "web'de yeniler" gibi bölümleri vardır. Sitenizi her yeniden kayıt edişinizde, bu listelere de eklenirsiniz.


Yukarı S. 1’den fazla başvuru hakkı aldığımda diğer başvurularımı nasıl yapacağım?
Online başvuru sayfasından başvuru yaparken 1’den fazla başvuru seçtiyseniz, kalan başvurularınızı Online Hesap Yönetim bölümünüzdeki Arama Motorlarına kayıt sayfasından yapabilirsiniz. Bu sayfaya bağlandığınızda sağ menüdeki "1.170.152 arama motoruna kayıt" başlığını seçiniz. Gelen sayfada başvuru formunu göreceksiniz. Formu doldurup "Tamam" butonuna basınız. Böylece varolan krediniz 1 eksilecektir.

Yukarı S. Sitemin arama motorlarına eklendiğini ne zaman göreceğim?
Sitenizi bir arama motoruna, rehbere veya link sayfasına başarıyla kaydettikten sonra sitenizi ekleyip eklememek o sitelere kalmıştır. Link sayfalarının çoğu otomatiktir ve anında sitenizi ekleyecektir. Infoseek, Excite gibi belli başlı arama motorları sitenizin kaydolmasından bir-iki hafta sonra sitenize bir "örümcek" gönderecektir. Bu örümcek web sitenizi okuyacak, sınıflandıracak ve listelemek için sıraya alacaktır. Bu tür arama motorlarına kaydolmak için gerekli süre her gün değişir ve çeşitli faktörlere bağlıdır.Bir numaralı kural, sitenizin ana arama motorlarından herhangi birinde görüntülemeye başlaması için en az üç veya dört hafta beklemeniz gerektiği, geri kalanında görüntülenmesi için de üç aya kadar süre geçmesi gerektiğidir. Ancak bazen bu süre çok daha kısadır. Bu da web sitenizi 1den fazla kaydetmenizi gerektiren sebeplerden biridir.

Yukarı S. Hangi arama motorları, rehber ve link sayfalarına kayıt yapıyorsunuz?
Yeni siteler ortaya çıkıp, bazı eski siteler yayından kalktıkça listemiz değişir. Web sitenizin her ay en yeni listeye kaydolduğuna emin olabilirsiniz. Siteniz büyük arama motorlarının hepsine her ay kaydolacaktır. Bu liste Infoseek, Excite, Lycos, Altavista, Yahoo, Northern Light, Webcrawler ve Magellan'ı içerir.

Yukarı S. Plan 1 ile diğer planlar arasındaki fark nedir?
Plan 1 web sitelerinin arama motorlarına 1 kez gönderilmesi için hazırlanmıştır. Web sitenizin arama motorlarına 1 kez gönderilmesi ile 1den fazla gönderilmesi daha fazla arama motorlarına kayıt olması bakımından farklıdır. Plan 2, Plan 3 ve Plan 4 arama motorlarına kaydedildiğinden emin olmak isteyen ve bu işle kendisi uğraşmak istemeyenler için hazırlanmıştır.
Eğer web sitenizden memnunsanız ve sitenize doğru Meta tagları zaten eklediyseniz, Plan 1 sizin için doğru seçimdir. Eğer sitenizin arama motorlarına kayıt açısından optimize edildiğinden emin değilseniz, diğer plan seçenekleri size yardımcı olacaktır.

Yukarı S. Tüm Plan seçeneklerinde Yahoo, AOL the Open Directory ve GoTo.com'a kayıt yapıyor musunuz?
Bu rehberler, insanlar tarafından oluşturuldukları ve tüm siteler kaydedilmeden önce gözden geçirildiği için alışılmış Arama Motorlarından farklıdır.
GOTO. COM ücretli bir arama motorudur ve sitenizi tıklama başına ufak bir ücret karşılığı listeye ekler. Tıklama başına ücret ödeme gerektirdiği için sitenizi sizin adınıza kaydetmemize imkan yoktur.


Yahoo ve AOL the Open Directory'e gelince, yapmanız gereken şudur: Kaydı sizin için biz yapacağız, ancak hangi kategori altında yer almak istediğinizi bize bildirmelisiniz.


Lütfen bu sitelerin insanlar tarafından incelendiği için kayıt işleminin diğer rehberlerden uzun süreceğini ve siteniz incelendikten sonra da yayınlanma garantisi olmadığını unutmayın.


Yukarı S. Meta tag nedir?
Bir Meta tag, arama motorlarına sayfanızın konusunu anlatmanızın yoludur. Temel arama motorları ancak web siteniz kendisine sunulduğu zaman ona gidecek, sitenizi nereye koyacağını bulmak için bu tag'ları okuyacaktır. Meta tag'lar arama motoruna sayfanızın başlığını, tanımını ve anahtar kelimelerini bildirir. Bu tag'lar olmadan arama motorlarının hiç birinde üst sıralarda yer almak mümkün değildir.

Yukarı S. Meta tag'lara ihtiyacım var mı?
Kesinlikle Evet. Eğer sitenizin meta tag'ları yoksa ziyaretçi kaybediyorsunuz demektir. Bir arama motorunun Meta tag'ları olmayan bir web sitesini doğru olarak yerleştirmesi çok zordur.

Yukarı S. Nasıl oluyor da sadece 'a kayıt yapmak mümkün oluyor? Bu çok düşük bir fiyat!
Başka web sitesi promosyonu servislerini bundan çok daha yüksek ücretler talep ettiklerini farketmişsinizdir. Pek çok kayıt firmaları, aynı işi yaparak sitenizi yüzlerce yere kaydetmekteler. 1000 $a da, 50 $'a da aynı hizmeti alabilirsiniz. TURKTICARET.NET üyelerine hep özel fırsatlar sunmuştur. Bu hizmetimizde onlardan biri, TURKTICARET.NET üyesi olmanın ayrıcalığıdır.

Yukarı S. Başka firmalarında kayıt yaptığını gördüm, sizin farkınız nedir?
Evet, onları biz de gördük! Internette bir şey ararken kaç tane arama motoruna gidersiniz? 2000-5000 tane kanala kayıt yapan firmalar, web sitenizi link sayfalarının en altına gönderiyorlar. Web siteniz sundukları kanallar artık yayından kaldırılmış olabilir veya sadece ticari amaçlarla e-mail adresi toplamak için yaratılmış olabilir. Bu kayıt hizmetlerini kullanacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Unutmayın, web sitesi promosyonunda kalite, miktardan üstündür. Ama TURKTICARET.NET size her ikisini de birlikte sunuyor.

Yukarı S. Siteleri kaydettiğiniz adreslerin listesini görebilir miyim?
Bakmanız için bir örnek listemiz vardır. Listemiz aslında yeni siteler eklenip, eskileri kaldırıldıkça her hafta değişir. Listeyi görmek için Arama Motorları Kanalındaki Örnek liste linkine tıklayabilirsiniz.

Yukarı S. Arama Motorlarına ücretli ve ücretsiz kaydın farkı nedir?
Ücretli kayıtta, 1.170.152 arama motoruna kayıt yapılmaktadır. Ücretsiz kayıtta ise 20 arama motoruna kayıt yapılmaktadır.

Yukarı S. Sitem dünyaya duyurulduğunda spam mailler almaya başlayacak mıyım?
Diğer reklam metotlarında olduğu gibi , isminiz duyulunca insanlar size bir şeyler satmak isteyeceklerdir. Firmanızı sarı sayfalar'da yayınladığınızda da aynı şey olur. Şirketimiz alacağınız "junk" maillerin sayısını azaltmak için gerekli önlemleri alır. E-mail adresinizi bizden istemediğiniz sürece arama kanallarına iletmeyiz. Bu, alacağınız "spam" miktarını önemli ölçüde azaltacaktır

Yukarı S. Aldığım tüm başvuru haklarımı kullandım. Yeni bir başvuruyu nasıl yapabilirim?
Yeni başvuru yapmak için yeni kredi (başvuru hakkı) satın almalısınız. Yeni kredi satın almak için Online Hesap Yönetim bölümünüzdeki Arama Motorlarına kayıt sayfasından bağlanınız. Bu sayfaya bağlandığınızda sağ menüdeki "Kredi Satın Al" başlığını seçiniz. Gelen sayfada almak istediğiniz kredi sayısını seçip, ödemenizi istediğiniz ödeme türüne göre yapabilirsiniz. Eğer online kredi kartıyla ödeme yaparsanız, kredi hakkınızı hemen elde edebilir ve başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. Ödemenizi banka havalesi veya mail order ile yaparsanız, ödemenizi gönderdiğiniz zaman işleminiz yapılacaktır.
 
Ana Sayfa
Turkticaret.net Hakkında
Online Kayıt
Hesap Yönetimi
Alan Adı İşlemlerim
Şirket Rehberi
Arama Motorları
Webkolik
Marka Tescili
Sanal Ofis
Patent
Endüstriyel Tasarım Tescil
Site Builder - Hazır Site