Arama
> Alan Adı İşlemlerim
Alan Adı tescil ettirmek neden bu kadar ucuz?
.com .net .org alan adı tescillerini online yapabilir miyim?
En fazla kaç yıllık tescil yapabilirim?
Alan adımı benim/firmamın üstüne mi tescil ediyorsunuz ?
Bir alan adı almak istiyorum. İstediğim Alan adının daha önce başkası tarafınden tescil ettirilip ettirilmediğini nasıl öğrenirim?
TURKTICARET.NET’ten bir alan adı tescili yaptırdım. İstediğim alan adının kaydettirildiğini nasıl öğreneceğim?
Nasıl Alan Adı Tescili yaparım?
Alan Adı kaydı ile ilgili bilgilerimde nasıl değişiklik yaparım?
.tr uzantılı alan adlarını online tescil edebilir miyim?
Alan adımın tescil süresi ne zaman bitiyor, nasıl öğrenebilirim?
Alan adımın tescil süresini ne zaman uzatmalıyım?
Alan adımın süresi bitmek üzere, süreyi uzatmak için ne yapmalıyım?
Alan adımın süresi bitti ama bu adı kullanmaya devam etmek istiyorum, şimdi ne yapmam lazım?
Sizden Web Alanı satın almamın avantajları nelerdir?
Web alanı satın almak için ne yapmalıyım?
Alan Adı Transferi Nedir?
Niçin alan adı transferi yapılır?
Alan adımı TURKTICARET.NET’e transfer etmenin avantajı nedir?
Daha önce kaydettiğim bir alan adım var. Alan adımın TURKTICARET.NET’e transferini nasıl gerçekleştirebilirim?
TURKTICARET.NET’te transfer iºlemi ücretli midir?
Alan Adı Yönlendirme (URL Forwarding) ne demektir?
Sizden bir alan adı aldım bunu bir web sitesine yönlendirmek istiyorum. Bu mümkün mü?
Alan adı yönlendirme işlemi niçin ücretli?
Alan adımı yönlendirdiğimde sayfamda pop-up menü ve reklamlar görünecek mi?
Birden çok alan adının aynı adrese yönlendirebilir miyim?
Alan adımı bir adrese yönlendirdikten sonra yönlendirme işlemini iptal etmem mümkün mü?
Alan adı aldığımda ödemeyi nasıl yapacağım?
Alan adı aldığımda bana alan adımı yönetmem için bir şifre gönderilecek mi?

Yukarı S. Alan Adı tescil ettirmek neden bu kadar ucuz?
Uyguladığımız fiyat, sadece Türkiye’nin en ucuz fiyatı değil, yaklaşık 150 ülkede uygulanan en düşük fiyattır. Amacımız, ülkemizdeki firmaların Internet’e geçmelerini en ucuz maliyetle ve en kolay şekilde yapmalarında yardımcı olmaktır. Ödeyeceğiniz fiyatların dışında sizden hiçbir ekstra ücret talep edilmeyecektir.

Yukarı S. .com .net .org alan adı tescillerini online yapabilir miyim?
Siberhosting’in en büyük özelliği, istediğiniz alan adını 365 gün 24 saat online kayıt edebilmenizdir. Sadece 2 adımda ve oldukça basit bir formu doldurarak tescilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarı S. En fazla kaç yıllık tescil yapabilirim?
.com .net. org uzantılı alan adlarında tescil süresi 1 yıldan 10 yıla kadardır. Bu süreler arasında istediğiniz bir süreyi seçerek tescil işlemini yapabilirsiniz.
.tr uzantılı alan adlarında tescil süresi maksimum 5 yıldır.

Yukarı S. Alan adımı benim/firmamın üstüne mi tescil ediyorsunuz ?
Evet, alan adı tesciliniz alan adı tescil formunda verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizin adınıza online olarak yapılır.

Yukarı S. Bir alan adı almak istiyorum. İstediğim Alan adının daha önce başkası tarafınden tescil ettirilip ettirilmediğini nasıl öğrenirim?
Alan adı sorgulaması yapan bir sitede sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. TURKTICARET.NET’te alan adı sorgulaması yapılmaktadır. TURKTICARET.NET’te alan adı sorgulaması yapmak için Siberhosting anasayfasında veya Alan Adı Tescili sayfasındaki sorgulama alanında "Yeni Kayıt" seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz, istediğiniz alan adını yazınız. (DİKKAT: Sadece alan adını yazmanız gerekir. "www." ve ".com", ".net" gibi uzantıları yazmayınız. ) Dilediğiniz uzantıyı (.com, .net veya .org, .com.tr gibi) işaretleyiniz. "Ok" yazısına tıklayınız.
Eğer alan adı başkası tarafından alınmamışsa, "Tebrikler! Seçtiğiniz isim daha önce tescil edilmemiş. Bu ismi hemen alabilirsiniz." mesajı gelecektir.


Eğer alan adı daha önce başkası tarafından alındıysa "Üzgünüz, bu alan adı daha önce tescil edilmiştir." Mesajı gelecektir.


Yukarı S. TURKTICARET.NET’ten bir alan adı tescili yaptırdım. İstediğim alan adının kaydettirildiğini nasıl öğreneceğim?
Eğer .com .net .org uzantılı alan adı tescil işlemini, kredi kartınızla ödemesini yaparak tescil ettiyseniz kayıt online gerçekleşmiş olacak. Bunu görmek için Online Hesap Yönetimi bölümünüzdeki Siberhosting İşlemleri başlığını seçiniz. Gelen sayfada kayıt ettiğiniz tüm alan adlarını göreceksiniz.
Ödemenizi banka havalesi veya mail order ile yapmayı seçtiyseniz, ödemeniz bize ulaştıktan sonra işleminiz yapılmaktadır. Ödemenizi yaptıktan sonra kayıt işleminin gerçekleştiğini görmek için Online Hesap Yönetimi bölümünüzdeki Siberhosting İşlemleri başlığını seçiniz. Gelen sayfada kayıt ettiğiniz tüm alan adlarını göreceksiniz.


Eğer .tr uzantılı bir alan adı tescili yaptıysanız, ODTÜ tarafından tescil işleminin yapıldığına dair TURKTICARET.NET’e e-mail gönderilmesinden sonra alan adınızın kaydettirildiğini Online Hesap Yönetimi bölümünüzdeki Siberhosting işlemleri sayfasından görebilirsiniz.


Yukarı S. Nasıl Alan Adı Tescili yaparım?
.com .net .org uzantılı alan adı tescili yapmak için Siberhosting kanalında Alan Adı Tescil bölümünde önce "Yeni Kayıt" başlığını seçmeli, kayıt etmek istediğiniz alan adını yazmalı ve "ok" butonuna tıklamalısınız. Bir sonraki sayfada istediğiniz alan adının kayıt edilip edilemeyeceğini göreceksiniz. Eğer kayıt edilebiliyorsa, gelen sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp "Bilgileri Göster" butonuna basınız. TURKTICARET.NET’e kayıt sırasında girdiğiniz bilgiler ya da daha önce tescil yaptıysanız son tescil işlemindeki bilgiler ekranda görünecektir. İstediğiniz alanları değiştirin ve ödeme seçeneğini belirleyip "Devam" butonuna basınız. Kredi kartı ile online ödemeyi seçtiyseniz ödemenizi yaptığınız anda tescil işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Ödemenizi banka havalesi veya mail order ile yapmayı seçtiyseniz, ödemeniz ulaştıktan sonra kayıt işlemi yapılmaktadır.
.tr uzantılı işlemlerde yukarıdaki işlemlerin aynısı yapılacaktır. .tr uzantılı alan adları sadece online tescil edilememektedir. Ayrıca .tr uzantılı alan adları için bazı evraklar gereklidir. Bu evraklar kayıt sırasında size iletilmektedir. Kayıt işleminin gerçekleşmesi sizin evrakları bize iletmeniz ile başlayacaktır.

Yukarı S. Alan Adı kaydı ile ilgili bilgilerimde nasıl değişiklik yaparım?
.com .net .org uzantılı alan adı bilgilerinizdeki tüm işlemleri online yapabilirsiniz. Bunun için Online Hesap Yönetim bölümünüzdeki Siberhosting İşlemleri sayfasına bağlanınız. Gelecek olan sayfada kayıt ettiğiniz tüm alan adlarını görebilirsiniz. Değişiklik yapacağınız alan adının karşısında "Değiştir" adlı butona basınız. Alan adı bilgilerinizin son halini ekranda göreceksiniz. İstediğiniz bölümleri değiştirip "Değiştir" adlı butona basınız. Bilgileriniz online olarak güncellenecektir.
.tr uzantılı alan adlarında değişiklik prosedürü farklıdır. Değişiklik yapmak için Online Hesap Yönetim bölümünüzdeki Siberhosting İşlemleri sayfasına bağlanınız. Gelecek olan sayfada kayıt ettiğiniz tüm alan adlarını görebilirsiniz. Değişiklik yapacağınız alan adının karşısında "Değiştir" adlı butona basınız. Alan adı bilgilerinizin son halini ekranda göreceksiniz. İstediğiniz bölümleri değiştirip "Değiştir" adlı butona basınız. ODTÜ, .tr uzantılı alan adlarında online işlem yapamadığı için bu bilgiler bizim veritabanımıza işlenecek ve sizden bu değişikliği yapmak istediğinize dair faks isteyeceğiz. Bu faks bize ulaştıktan sonra ODTܒye değişiklik bilgilerini ve faksı ileteceğiz. Değişiklik yapıldıktan sonra son halini aktif yaparak bilgilerinizi güncellemiş olacağız.

Yukarı S. .tr uzantılı alan adlarını online tescil edebilir miyim?
.tr uzantılı işlemleri sitemizden online yapabilirsiniz fakat kayıt işlemi ODTܒnün izlediği kurallardan dolayı online gerçekleşmemektedir. Sitemiz üzerinde sizin ile TURKTICARET.NET arasında gerçekleşecek tüm işlemler online olacak, fakat bilgilerinizin ODTܒye iletilmesinden sonra işlemler offline olarak yürümektedir.

Yukarı S. Alan adımın tescil süresi ne zaman bitiyor, nasıl öğrenebilirim?
.com, .net, .org uzantılı alan adları için
Online Hesap Yönetimi Siberhosting İşlemleri ekranında alan adınızın karşısında bu alan adının tescil süresinin bitiş tarihi yazmaktadır. Ayrıca alan adınızın bitiş süresi yaklaştıkça size gönderilen otomatik e-maillerle uyarılırsınız.

Yukarı S. Alan adımın tescil süresini ne zaman uzatmalıyım?
Alan adınızın tescil süresi bitmeden önceki herhangi bir zaman uzatma ekranını kullanarak tescil süresini uzatabilirsiniz.
Alan adınızı kaybetme riskiyle karşılaşmamak için tescil süresinin bittiği gün veya bittikten sonraki günlerde süreyi uzatmaya çalışmak yerine tescil süresi bitmeden önce gerekli işlemleri tamamlamakta yarar vardır. Lütfen alan adınızı uzatma konusunda size gönderilen uyarı e-maillerini dikkate alınız.


Yukarı S. Alan adımın süresi bitmek üzere, süreyi uzatmak için ne yapmalıyım?
.com, .net, .org uzantılı alan adları için
Online Hesap Yönetimi sayfasına gidiniz. Siberhosting İşlemleri linkine tıklayınız. TURKTICARET.Net’ten aldığınız alan adları bu sayfada listelenmektedir.

Süresini uzatmak istediğiniz alan adının karşısındaki “Uzat” butonuna tıklayınız. Karşınıza bir ödeme ekranı gelecektir.

Kaç senelik uzatma istediğinizi , fatura bilgilerinizi ve ödeme seçeneğini işaretleyin.

Ödemeniz alındıktan sonra Uzatma işleminiz Müşteri Temsilcilerimiz tarafından gerçekleştirilecek ve size bilgi verilecektir. Hesap yönetimi ekranınızdan da sürenin uzatıldığını görebileceksiniz.


Yukarı S. Alan adımın süresi bitti ama bu adı kullanmaya devam etmek istiyorum, şimdi ne yapmam lazım?
.com, .net, .org uzantılı alan adları için
Alan adınızın süresi dolduğunda alan adı boşa düşebilir, o zaman başkası sizden önce tescil ettirmediyse tekrar tescil ettirme şansınız olabilir. Bazı durumlarda ise alan adı boşa düşmemekte ve şu anda kayıtlı olduğu yerde tescil süresini sizin adınıza uzattırmak mümkün olmaktadır. Sizin alan adınızın durumunun ne olduğu konusunda Müşteri Temsilcileri yardımcı olacaktır, onlardan alacağınız bilgi doğrultusunda hareket etmek gerekir.

Süresi Dolan Alan Adlarınız, Online Hesap Yönetimi Siberhosting İşlemleri ekranınızda listelenirler. Geri Al Butonuna basarak Müşteri Temsilcilerimize mesaj göndermiş olursunuz. Temsilcilerimiz, alan adınızın durumunu incelerler. Eğer size bu alan adını uzatabileceğiniz şeklinde cevap gelirse alan adınızın karşısında “Uzat” butonu belirecektir. Bu butona tıklayarak ödeme formuna ulaşabilirsiniz. 2 gün içinde bu formu doldurarak ödeme yapmalısınız. Ödemenizi alındıktan sonra Müşteri Temsilcileri işlemi tamamlar ve size bilgi verirler. Olumlu yanıt aldıktan sonra 2 gün geçmişse bu forma ulaşamazsınız; yeniden alan adının durumu konusunda Müşteri Temsilcilerine danışmanız, ona göre hareket etmeniz gerekir.


Yukarı S. Sizden Web Alanı satın almamın avantajları nelerdir?
TURKTICARET.NET olarak size en uygun fiyatlar, güçlü ve hızlı serverlar, %99.9 up-time garantisi sunmaktadır. Hosting seçeneklerimiz hem bütçenize hem de isteklerinize cevap verecektir.

Yukarı S. Web alanı satın almak için ne yapmalıyım?
Web alanı satın almak için Siberhosting kanalında Web Alanı sayfasına bağlanmalısınız. Web Alanı sayfasında satın almak istediğiniz paket ismini seçip, paketin detaylarını görebilirsiniz. Detay sayfasında "Satın Al" butonuna basarak ödemenizi yapabilir ve web alanınızı satın alabilirsiniz.

Yukarı S. Alan Adı Transferi Nedir?
Bir alan adı kaydının daha önce yurtdışında kayıtlı olduğu "REGISTRAR" (Kaydedici) firmadan alınıp, başka bir firmaya aktarılmasıdır.

Yukarı S. Niçin alan adı transferi yapılır?
Bir alan adı sahibi, alan adı kaydını daha uygun ücretle ve/veya işlem kolaylığı ile sunan başka bir firmayı tercih etmesi nedeniyle alan adını transfer edebilir.

Yukarı S. Alan adımı TURKTICARET.NET’e transfer etmenin avantajı nedir?
.com., .net, .org uzantılı size (firmanıza) ait alan adlarını TURKTICARET.NET’e transfer ederek hem alan adınızı online araçlarımızla yönetme, hem de yıllık yenilemelerde uygun fiyatlarımızdan faydalanma şansına sahip olursunuz.

Yukarı S. Daha önce kaydettiğim bir alan adım var. Alan adımın TURKTICARET.NET’e transferini nasıl gerçekleştirebilirim?
Transfer başvurusu yapmak için Siberhosting kanalında Alan Adı Tescil bölümünde "Transfer" başlığını seçiniz, transfer etmek istediğiniz alan adını yazınız ve "ok" butonuna tıklayınız. Alan adının daha önce tescil edilmiş olduğuna dair mesajı aldığınızda TURKTICARET.NET Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip, tercih ettiğiniz ödeme seçeneğini işaretleyiniz ve gerekli ödeme işlemini yapınız.
.com, .net, .org uzantılı alan adlarının transferi için
Transfer başvurunuz bize ulaşınca, TURKTICARET.NET Ekibi öncelikle aşağıdaki şartların var olup olmadığını kontrol eder:Alan adınızı ilk kayıt ettiğiniz tarihten itibaren en az 60 gün geçmiş olması gerekir.
Kayıt sürenizin bitiş tarihine en az 45 gün kalmış olmalıdır.
Alan Adı Sorgulamasında kayıtlı görünen "admin" mail adresinin çalışan ve kullanılabilen bir adres olması gerekmektedir.


Başvurunuz bu şartlara uygun değilse, size bildirilecek ve ödemeniz iade edilecektir.


Başvurunuz şartlara uygun ise TURKTICARET.NET Ekibi transfer işlemlerini başlatacaktır. Transferin gerçekleşmesi için, Alan Adı Sorgulamasında görünen "admin" mail adresine yurtdışındaki ilgili firma tarafından transfer işlemini onaylayıp onaylamadığınızı soran İngilizce bir e-mail gönderilecektir. Bu e-maile cevap olarak onaylama maili gönderilmesi gerekir. TURKTICARET.NET Ekibi, bu mailin nasıl onaylanacağına dair açıklama gönderecektir. İlgili mail bu açıklamada belirtilen şekilde onaylandıktan sonra alan adınızın kayıtlı olduğu firmanın transfer için izin vermesi gerekir. Bu izin geldikten sonra transfer işlemi tamamlanacaktır. Yaptığınız ödemeyle alan adınızın süresi 1 yıl daha uzamış olacaktır. Uzatma için ayrıca ödeme yapmanız gerekmemektedir.


Başvurunuz transfer şartlarına uygun bulunup transfer süreci başlatıldıktan sonra TURKTICARET.NET ekibinin elinde bulunmayan sebeplerden ötürü (size gönderilen onay maiine cevap vermemeniz, alan adınızın kayıtlı olduğu firmanın transfere izin vermemesi gibi) transfer için yaptığınız ödeme iade edilmeyecektir.

.com.tr, net.tr, org.tr uzantılı alan adlarının transferi için
Antetli kağıdınıza yazılacak dilekçe örneğini TURKTICARET.NET ekibi size gönderecektir. Dilekçenizi bize fakslanmanızdan sonra bu belgeyle ODTܒye sizin adınıza başvuru yapılacaktır.

Yukarı S. TURKTICARET.NET’te transfer iºlemi ücretli midir?
Hayır. Alan adınızın transferi ile ilgili iºlemleri ücretsiz olarak gerçekleºtirmekteyiz. Transfer sırasında sizden alınan ödeme, alan adınızın süresini 1 yıl uzatmak içindir.

Yukarı S. Alan Adı Yönlendirme (URL Forwarding) ne demektir?
Bir web adresine giren ziyaretçilerin başka bir adresteki siteye ulaşmasının sağlanmasıdır.

Yukarı S. Sizden bir alan adı aldım bunu bir web sitesine yönlendirmek istiyorum. Bu mümkün mü?
Evet. Bunun için Alan adı yönlendirme işlemi yapmalısınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle üye girişi yaptıktan sonra Online Hesap Yönetimi sayfasından Siberhosting İşlemleri bölümüne ulaşarak yönlendirme işlemini yapabilirsiniz.

Yukarı S. Alan adı yönlendirme işlemi niçin ücretli?
Alan adı yönlendirmesi sunucularda bir trafik artışı yarattığı için ücret karşılığı verilen bir hizmettir.

Yukarı S. Alan adımı yönlendirdiğimde sayfamda pop-up menü ve reklamlar görünecek mi?
Hayır. Yönlendirme işlemini ücretsiz yapan firmalar yönlendirme sırasında pop-up pencere açılmasını veya banner görünmesini sağlayarak reklam yayınlarlar. Ancak TURKTICARET.NET aldığınız alan adını yönlendirdiğinizde böyle bir uygulama olmaz.

Yukarı S. Birden çok alan adının aynı adrese yönlendirebilir miyim?
Evet dilediğiniz sayıda alan adını aynı adrese yönlendirebilirsiniz.

Yukarı S. Alan adımı bir adrese yönlendirdikten sonra yönlendirme işlemini iptal etmem mümkün mü?
Evet. alan adı yönlendirmesini kaldırmak istediğiniz anda Siberhosting İşlemleri alanına giderek yönlendirme yaptığınız alan adının karşısındaki İptal tuşuna basarak yönlendirmeyi kaldırabilirsiniz.

Yukarı S. Alan adı aldığımda ödemeyi nasıl yapacağım?
TURKTICARET.NET’ten aldığınız hizmetler için ödemelerinizi 3 yolla yapabilirsiniz:
1.Kredi Kartı ile Online Ödeme
Alan adı kayıt formunu doldurduktan sonra size sunulan ödeme seçenekleri arasından Kredi Kartı seçeneğini işaretleyip "Devam" butonuna basınız.


Kredi kartı bilgilerinizi soran alanları doldurunuz.


"Teşekkürler!" yazısını görene kadar bekleyiniz. Bu yazıyı gördüğünüzde ödemeniz gerçekleşmiş, alan adınızın kaydı o anda tamamlanmış olacaktır.

2. Banka Havalesi ile Ödeme
Alan adı kayıt formunu doldurduktan sonra size sunulan ödeme seçenekleri arasından Banka Havalesi seçeneğini işaretleyip "Devam" butonuna basınız


Ödemeyi havale edebileceğiniz banka hesap numaralarını gösteren bir ekran gelecektir. 3 iş günü içinde ödemenizi bu hesap numaralarından birine havale ediniz.


Ödemeyi yaptıktan sonra https://www.turkticaret.net/members/pay_info.php adresindeki Ödeme Bildirim Formu’nu MUTLAKA doldurunuz ve formda hangi işlem için ödeme yaptığınızı açıkça belirtiniz.


Ödemeniz ve Ödeme Bildirim Formunuz bize ulaştığı zaman alan adı tescil başvurunuz aktive edilecek ve kaydınız tamamlanacaktır.

3. Mail Order ile Ödeme
Alan adı kayıt formunu doldurduktan sonra size sunulan ödeme seçenekleri arasından "Mail Order" seçeneğini işaretleyip "Devam" butonuna basınız.


Ekrandaki Mail Order ile Ödeme Sayfası linkine tıklayınız. Bu sayfanın çıktısını alınız veya aynısını oluşturunuz.


Sayfadaki alanları istenen bilgilerle doldurarak 224 2249520 numaralı faksa gönderiniz.


https://www.turkticaret.net/members/pay_info.php adresindeki Ödeme Bildirim Formu’nu MUTLAKA doldurunuz ve formda hangi işlem için ödeme yaptığınızı açıkça belirtiniz.


Faksınız ulaştıktan sonra ödemeniz kredi kartınızdan çekilecek ve alan adı kaydınız tamamlanacaktır.


Yukarı S. Alan adı aldığımda bana alan adımı yönetmem için bir şifre gönderilecek mi?
Hayır, alan adınızı yönetmek için TURKTICARET.NET Kullanıcı adınız ve şifrenizden başka bir şifreye ihtiyacınız yoktur. TURKTICARET.NET bilgilerinizle Üye Girişi yaptıktan sonra gelen ekranda Siberhosting İşlemleri alanını seçerseniz alan adlarınızın listelendiği bir sayfaya ulaşırsınız. Bu sayfada dilediğiniz alan adının üstüne tıklayın. O alan adına ait yönetim sayfasına ulaşmış olacaksınız. Sağ menüdeki "Alan adı bilgileri" linkine tıklarsanız alan adınızın kaydı sırasında girdiğiniz bilgileri güncelleyebilir, DNS ve IP bilgilerini değiştirebilirsiniz. Dilediğiniz zaman alan adınızın süresini uzatmanız ve yönlendirme yapmanız mümkündür.
 
Ana Sayfa
Turkticaret.net Hakkında
Online Kayıt
Hesap Yönetimi
Alan Adı İşlemlerim
Şirket Rehberi
Yardım Videoları
Webkolik
Marka Tescili
Sanal Ofis
Patent
Endüstriyel Tasarım Tescil
Site Builder - Hazır Site