Kayıt
Kayıt Adımları
Kayıt ile ilgili sorular
Üye Giriş
Web Sayfası Yönetimi
Yeni Üyeler için
Nasıl Ürün Bulabilirim ?
Nasıl Ürün Sergileyebilirim ?
Satıcı Rehberi
Ürün sergileme modeli özellikleri
 
Ürün sayısı başına ödeme
Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
Ürün Sergileme Modeli Seçme
 
Ürün sayısı başına ödeme
Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
Ürün Ekleme
 
Ürün Ekleme Adımları
Ürün bazlı modelde ürün ekleme
Tıklama / ziyaretçi modeline göre ürün ekleme
Sipariş Yönetimi
Para Transferi
Satım Talebi bırakma
 
Talep Bırakma
Modellere göre Satım Talebi Bırakma
Alım taleplerini inceleyin
Alıcı Rehberi
Alım Talebi Bırakın
Satım Taleplerini inceleyin
Ürünleri İnceleyin
Sipariş verin
Sipariş Yönetimi
Ücretler
Ürün yayın
Satış Komisyonları
Güvenli Ödeme
Kredi Kartı Güvenliği
Güvenli Ticaret Döngüsü
 

SATICI REHBERİ

/

Sipariş Yönetimi

 
Bir sipariş aldığınızda, bu siparişi bildiren bir mail size gelecektir. Bu mail'i aldıktan sonra Online Hesap Yönetim bölümünüzdeki E-Pazaryeri başlığı altındaki Sipariş Yönetimi sayfasına bağlanınız. Sipariş Yönetimi başlığı altında Alınan Siparişler - Verilen Siparişler - Alınan Özel Siparişler ve Verilen Özel Siparişler başlıkları yer almaktadır. Satıcı olarak ürünlerinize verilmiş olan siparişleri Alınan Siparişler ve Alınan Özel Siparişler başlıklarından yönetebilirsiniz.

Alınan Siparişler

Almış olduğunuz siparişler Yeniler, Hazırlananlar, Kargodakiler, Onaylananlar ve redler olmak üzere 5 sekmede listelenmektedir.Yeniler sekmesinde Firma adına, sepet sipariş numarasına ya da sipariş tarihine göre siparişleri listeleyebilirsiniz.

Sipariş durumu "Ödeme onayında" ise, müşteri sipariş vermiş fakat ödemesi, editörlerimiz tarafından henüz onaylanmamıştır. Alıcının ödeme yapmak için 3 iş günü süresi vardır. Sipariş tarihinden itibaren 3 iş günü içinde ödeme yapılmadıysa, ekranınızda çıkacak "alıcıya ödeme hatırlat" linkini kullanınız. Alıcı, ödeme hatırlatmanızdan itibaren 24 saat içinde yine ödeme yapmaz ise, ürünü iptal etme hakkına sahip olursunuz.

Yeni sipariş ise, müşteri sipariş vermiş ve ödemesi, editörlerimiz tarafından onaylanmış anlamına gelmektedir. Alıcının ödemesini takip eden 3 iş günü içinde ürünü kargolamalısınız.

Sipariş detayına "Ürün sipariş Detayı" bölümünden ulaşabilirsiniz. Siparişle ilgili; alıcı firma, teslim edilecek kişi, teslimat ve fatura adresi ve ürün sipariş detayını görebilirsiniz. Ayrıca alıcı firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Sipariş yönetimi başlığı altında Gönderilen siparişleri, İptal edilen siparişleri ve tüm siparişlerinizi listeleyebilirsiniz.Almış olduğunuz ve durumu Yeni Sipariş olan ürünlerin altında yer alan kutucukları işaretleyerek durumunu "Seçili olanların durumunu değiştir" bölümünden Ürün hazırlanıyor, Ürün Kargoya Verildi veya Ürünü İptal Et olarak değiştirebilirsiniz.

Ürünü iptal et, seçtiğinizde, iptal nedeninin yazılması istenecektir. Ürün iptal edilecek ve bütçenizden 10 TL hizmet bedeli kesilecektir. Ürün iptalleri ilerde gerçekleşebilecek ürün satışlarını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle iptal nedeninizi detaylı olarak belirtmenizi öneririz.

Ayrıca ürün Alıcı firmanın sipariş ekranında da "Red " durumunda listelenecek ve ödemesi iade edilecektir.

Ürün hazırlanıyor, durumu Yeni sipariş olan ürün, Hazırlananlar bölümünde listelenecektir. Ayrıca ürün Alıcı firmanın sipariş ekranında da "Hazırlananlar" durumunda listelenecek. Ürünü Kargo verme süreniz zaman alacak ise önce siparişi hazırlananlar bölümüne aktarmanız alıcı firmanın vermiş olduğu siparişin durumu hakkında bilgi olmasını sağlayacaktır.

Ürün kargoya verildi, seçtiğinizde Ürünü verdiğiniz Kargo firması, Şube adı ve takip numarasını girmeniz istenecektir. "Kargodakiler" bölümünde listelenecektir. Ayrıca ürün Alıcı firmanın sipariş ekranında da "Kargodakiler " durumunda listelenecek. Ürününüze kargo sırasında bir hasar gelmemesi için özenli paketleme yapın. Ayrıca, yüksek kargo ücretine sahip ürünlerde, önceden alıcıyla irtibata geçmeniz daha sonra oluşabilecek sorunları ortadan kaldıracaktır.

Eğer kargo işleminizde bir gecikme olacaksa bunu öncelikle alıcıya bildirmelisiniz. Çünkü süre dolumun da işlemi iptal etme insiyatifi alıcıdadır.

Alıcı firma ürünün durumu "Kargoya verildi" olarak değiştikten sonra 3 iş günü içersinde ürüne onay veya red vermez ise Hatırlatma mesajı gönderebilirsiniz. Hatırlatma mesajından 24 saat sonra alıcı tarafından ürün onaylanmaz ise ürün onaylanmış kabul edilecektir.

Hatırlatma linkini kullanmadan önce alıcıya mesajla veya telefonla ulaşmanızı öneririz. Çünkü kısa bir mesaj veya telefon konuşması, olası aksaklıkları, istenmeyen durumları önleyecektir.

Alıcının ürünü iade etmek istemesi durumunda, iade kargo ücreti alıcı tarafından ödenmelidir. İade ürün elinize ulaştığında, ürünü mutlaka kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Üründe taşıma esnasında herhangi bir kırık vb oluşmuşsa, görevli zabıt (ürünün durum tespit belgesi) tutmakla yükümlüdür. Alıcı ürünü iade etmeden önce yine kendisiyle irtibatta olmanız birçok gerekli olmayan iadeleri önceden engelleyecektir.

Alıcı onayını takip eden …….. gününde TURKTİCARET.Net tarafından banka hesabınıza ürün bedeli transfer edilir.

Ürün bedeli transferleri sadece Türkiye'de geçerli banka hesaplarına yapılmaktadır.

Alınan Özel Siparişler

Sipariş formu ile fiyatlandırma yapılan ürünlerin siparişleri Alınan Özel Siparişler başlığında listelenir. Özel Sipariş formu özelliği birim fiyatı belirlenemeyen ürünler için kullanılır. Örneğin: kepenk, bu ürün fiyatını belirleyebilmek için öncelikle alıcının ürün için ölçü belirtmesi gerekmektedir. Sipariş formu seçeneğini seçerseniz ürün açıklamasında mutlaka ürünle ilgili fiyatın verilebilmesi için sipariş formunda belirtilmesi gereken özelliklere yer vermelisiniz.

Özel sipariş ile satılacak ürünler sergilenirken sepet ekle butonu yerinde "Sipariş ver" butonu yer alacaktır.Bu ekrandan girilen sipariş başvuruları "Alınan Özel Siparişler" bölümünde listelenmektedir.Yeniler sekmesinde Firma adına, sepet sipariş numarasına ya da sipariş tarihine göre siparişleri listeleyebilirsiniz.

Sipariş detayına "Özel sipariş Detayı" bölümünden ulaşabilirsiniz. Siparişle ilgili; alıcı firma, durum, Sipariş bilgisi, Alıcının varsa notu detayını görebilirsiniz. Alıcının iletmiş olduğu bilgiler doğrultusunda cevabınızı verilen siparişin fiyatını ve teslimat süresini girerek alıcı firmaya teklifinizi sunabilirsiniz.Siparişe teklif verdiğinizde, sipariş Alıcı firmanın sipariş ekranında da "Verilen Özel siparişler" sizin ise "Alınan Özel Siparişler" başlığı altında "Teklif verilenler" durumunda listelenecektir.

Alıcı iletmiş olduğunuz teklifi kabul ederek ödemesini yapabilir veya iletmiş olduğunu tutar üzerinden indirim için sizinle iletişime geçebilir.
İLGİLİ YARDIM LİNKLERİ
 • Ürün sergileme modeli özellikleri
  Ürün sayısı başına ödeme
  Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
 • Ürün Sergileme Modeli Seçme
  Ürün sayısı başına ödeme
  Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
 • Ürün Ekleme
  Ürün Ekleme Adımları
  Ürün bazlı modelde ürün ekleme
  Tıklama / ziyaretçi modeline göre ürün ekleme
 • Talep Toplama
  Nasıl Ürün Sergileyebilirim ?
 • Sipariş Yönetimi
 • Para Transferi
 • Satım Talebi bırakma
  Talep Bırakma
  Modellere göre Satım Talebi Bırakma
 • Alım taleplerini inceleyin