Kayıt
Kayıt Adımları
Kayıt ile ilgili sorular
Üye Giriş
Web Sayfası Yönetimi
Yeni Üyeler için
Nasıl Ürün Bulabilirim ?
Nasıl Ürün Sergileyebilirim ?
Satıcı Rehberi
Ürün sergileme modeli özellikleri
 
Ürün sayısı başına ödeme
Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
Ürün Sergileme Modeli Seçme
 
Ürün sayısı başına ödeme
Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
Ürün Ekleme
 
Ürün Ekleme Adımları
Ürün bazlı modelde ürün ekleme
Tıklama / ziyaretçi modeline göre ürün ekleme
Sipariş Yönetimi
Para Transferi
Satım Talebi bırakma
 
Talep Bırakma
Modellere göre Satım Talebi Bırakma
Alım taleplerini inceleyin
Alıcı Rehberi
Alım Talebi Bırakın
Satım Taleplerini inceleyin
Ürünleri İnceleyin
Sipariş verin
Sipariş Yönetimi
Ücretler
Ürün yayın
Satış Komisyonları
Güvenli Ödeme
Kredi Kartı Güvenliği
Güvenli Ticaret Döngüsü
 

KAYIT

/

Kayıt ile ilgili sorular

 
TURKTICARET.Net 'e üye olmak için ne yapmalıyım ?
Ticareti Kolaylaştırma Merkezi TURKTICARET.Net 'e üye olmanız için, sitemizdeki Online Kayıt sayfasına bağlanmalısınız. Kurumsal Kayıt ve Bireysel kayıt olarak ikiye ayrılmış olan üyelik tiplerinden birini seçerek kayıt formunu doldurmalısınız. E-pazaryeri avantajlarından faydalanmak için Kurumsal Kayıt seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Bireysel Kayıt seçeneğini seçerek kayıt yapmak istiyor ve İlerleyen zamanlarda bu hizmetlerden faydalanmak isterseniz kaydınızı hesap yönetimi ekranınızda yer alacak olan kullanıcı bilgileri ekranından dolduracağınız ek bir form ile kurumsal kayıta geçirebilirisiniz.

Kurumsal Kayıt ve Bireysel Kayıt arasındaki farklar neler ?

Kurumsal Kayıt:
Eğer firmanızı TURKTICARET.Net 'e kaydetmek istiyorsanız Kurumsal Kayıt seçeneğini işaretleyiniz. Kayıt formunuzda vereceğiniz bilgilerle firmanız için otomatik olarak web sayfası oluşturulacak, ayrıca E-pazaryerinde talep yayınlama, ürün sergileme gibi hizmetlerimizden yararlanabileceksiniz.

Bireysel Kayıt:
Eğer şahsınız adına kaydolmak istiyorsanız Bireysel Kayıt seçeneğini işaretleyiniz. Bilgileriniz web üzerinde yayınlanmayacaktır. Ayrıca E-pazareyeri hizmetlerinden faydalanamayacaksınız.

İlerleyen zamanlarda bu hizmetlerden faydalanmak isterseniz kaydınızı hesap yönetimi ekranınızda yer alacak olan kullanıcı bilgileri ekranından dolduracağınız ek bir form ile kurumsal kayıta geçirebilirisiniz.

TURKTICARET.Net 'e kayıt ücretli midir ?
Hayır, TURKTICARET.Net 'e kayıt ücretsizdir.

Kullanıcı Adımı değiştirebilir miyim ?
TURKTICARET.Net 'te kullandığınız kullanıcı adınızı değiştirme imkanınız yoktur.

Şifremi değiştirebilir miyim ?
Şifrenizi değiştirmek için, mevcut kullanıcı adınız ve şifrenizle Üye Girişi sayfasından Online Hesap Yönetimi ekranına giriniz. Kullanıcı Bilgileri bağlantısına tıklayınız. Sağ menüde yer alan Şifre Değiştirme başlığını seçiniz. Açılan yeni sayfadaki alana eski şifrenizi ve istediğiniz yeni şifreyi yazarak değişikliği yapabilirsiniz. Şifre değişiklik işlemi yapmadan önce güvenlik sorusu sorulacaktır, doğru olarak soruyu yanıtladıktan sonra şifre değişikliği ekranına ulaşabilirsiniz.

TURKTICARET.Net 'e Kurumsal Kayıt yapınca hangi hizmetlerden yararlanabileceğim ?
 • Türkiye'de ilk kez TURKTICARET.Net üyelerinin sahip olduğu dinamik bir web sitesine sahip olursunuz,
 • Web sitenizde ürünlerinizi 2 farklı model seçeneği ile sergileyebilir, ürünlerinizi ve sayfanızı ziyaret eden kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • Her türlü ticari alım -satım talebinizi tüm üyelerimize iletebilir ve talep sahiplerine ait iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  E-pazaryeri hizmetlerinden başka;
 • Sanal Ofis ile firma personelinizi ve müşterilerinizi kapalı bir ağ'da bir araya getirebilir,
 • Firmanızı tüm arama motorlarına kayıt edebilir,
 • Türkiye'nin en uygun fiyatlı alan adı tescil işlemlerini yapabilir ve en hızlı sunucularında hosting ve mail işlemleri alabilir,
 • Web Tasarım Merkezi ile web tasarım alım talebinizi yüzlerce çözüm ortağımıza iletebilir ve teklif alabilir,
 • Marka tescil işlemlerinizi uygun fiyatlara yapabilir;
 • Muhasebe ve üretim programlarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

  Online Kayıt Formunda Kullanıcı Adı alanını nasıl doldurmalıyım ?
  Kullanıcı adı bölümü en fazla 30 karakter uzunluğunda tek bir kelime yazmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız harf ve rakamdan oluşabilir. * / _ gibi karakterler ve boşluk kabul edilmez. Ayrıca seçmiş olduğunuz kullanıcı adında büyük/küçük harf ayrımı yapılmaz.

  İstediğim kullanıcı adını sorguladım, başka bir kullanıcı tarafından kullanılıyor; ne yapmalıyım ?
  Seçmiş olduğunuz kullanıcı adı için farklı alternatifler deneyerek kayıt işleminize devam etmenizi öneririz.

  Firmamın, TURKTICARET.Net altında kayıtlı adresini değiştirebilir miyim ?
  Hayır. Firmanızın adresi www.TURKTICARET.Net /kullanıcı-adınız şeklindedir. TURKTICARET.Net kullanıcıları, kullanıcı adlarını değiştiremedikleri için web adreslerini de değiştirememektedirler.

  Firmamın, TURKTICARET.Net altında kayıtlı unvanını değiştirebilir miyim ?
  Evet, firmanızın isminde ya da unvanın da herhangi bir değişiklik olduğunda ya da kayıt sırasında yanlış yazılmışsa istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Değişiklik yapmak için Online Hesap Yönetim bölümünüzdeki Kullanıcı Bilgileri sayfasına bağlanınız. Bu sayfadan Firma Adınızı değiştirip, sayfanın altında yer alan "Kayıt" butonuna basınız.

  TURKTICARET.Net altındaki web sayfalarımın URL'si ne olacak ?
  Online Kayıt sayfasına gireceğiniz kullanıcı adınız aynı zamanda TURKTICARET.Net altındaki web sitenizin adresini belirleyecektir. Örneğin kullanıcı adınız "bursanet" ise web sitenizin adresi www.TURKTICARET.Net /bursanet olacaktır.

  E-mail adresi alanına yanlış bir mail adresi yazdım, nasıl değiştirebilirim ?
  Kayıt formunu doldururken e-mail adresi alanına yanlış bir adres yazmanız, harf hatası gibi bir hata olması durumunda şifrenizi içeren mesaj, size ulaşmaz. Böyle bir hata sözkonusu ise lütfen hemen Müşteri Hizmetleri'ne bilgi veriniz.

  E-mail adresi alanına gmail, yahoo, Hotmail gibi hizmet sağlayıcılardan aldığım adresi yazabilir miyim ?
  Evet, kullandığınız e-mail adresi ne ise onu yazınız. Yalnız lütfen şu noktayı unutmayınız;, Gmail, yahoo, Hotmail gibi mail hesaplarına gönderilen mesajlar Inbox / Gelen Kutusu yerine bazen Bulk Mail-/ Junk Mail kutusu gibi alanlara düşebilir; eğer adresinize mail ulaşmadıysa lütfen bu alanları da kontrol ediniz.

  Firmamın web sitesi var, Hakkında ve Ürünler vs. adlı sayfaları seçmem gerekiyor mu ?
  Evet, TURKTICARET.Net 'i ziyaret eden bir kullanıcının sizin hakkınızda bilgi alabilmesi için bu başlıkları seçerek kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra içerik girişlerini yapmanız gerekmektedir.

  Kayıt formuna girdiğim bilgileri daha sonra değiştirebilir miyim ?
  Tabii ki. Kayıt formuna girdiğiniz tüm bilgileri Online Hesap Yönetimi bölümünden değiştirebilirsiniz. Size online olarak göndereceğimiz Kullanıcı adı ve şifrenizle "Üye Girişi" sayfasında giriş yapıp, gelen menüden "Web sitesi Yönetimi" başlığını seçtiğiniz zaman Hakkında, Ürünler vs. ve Anahtar Kelimelerinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca gelen menüde "Kullanıcı Bilgileri" başlığını seçtiğinizde Firma bilgileri, İletişim Bilgileri ve e-mail adresinizi değiştirebilirsiniz.

  Anahtar Kelime girmek ne işe yarıyor ?
  Girdiğiniz anahtar kelimeler birçok görev üstlenmektedir: Şirket rehberi bölümünde bir ziyaretçi, girdiğiniz anahtar kelimelerden biri ile arama yaptığında firmanız listelenmektedir.

  Anahtar kelimeler alanına ne tür kelimeler girmeliyim ?
  Anahtar kelime girerken firmanızı en iyi şekilde anlatan ve çağrıştıran kelimeler kullanmalısınız Bu kelimeler firmanızın adı, faaliyet gösterdiğiniz sektörün adı veya ürün ve hizmetlerinizin adları olabilir.

  Şifremi nasıl öğreneceğim ?
  TURKTICARET.Net 'e kayıt olduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz, kayıt sırasında belirttiğiniz e-mail adresine elektronik mail olarak gönderilmektedir.

  Şifremi bildiren e-mail bana ne kadar süre içinde ulaşır ?
  Kullanıcı adınızı ve şifrenizi bildiren e-mail, size en fazla 5 dk.içersinde ulaşır. Bu süre zarfında ulaşmazsa Müşteri Hizmetleri departmanımızla temasa geçebilirsiniz.

  Kullanıcı Adım gibi şifremi de kendim belirlemek istiyorum, mümkün mü ?
  Online Kayıt sayfasında şifrenizi belirleyebilmeniz için bir bölüm yoktur. Fakat şifreniz size ulaştıktan sonra, Online Hesap Yönetimi bölümüne giriş yapıp, buradaki Kullanıcı Bilgileri sayfasından şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

  Kayıt formunda ürün resmi, logo eklemem şart mıdır ?
  TURKTICARET.Net altında oluşturulan web saylarınızda resim-logo gibi görsel öğeler bulunması firmanız açısından faydalıdır. Ancak kayıt anında bu alanları doldurmak zorunda değilsiniz, dilerseniz daha sonra web sitesi yönetimi alanını kullanarak da bu tür görsel öğeleri ekleyebilirsiniz.

  Resim ekleyemiyorum ne yapmalıyım ?
  Girmiş olduğunuz resim dosyasının uzantısı jpg olmalı, büyüklüğü ise 50 Kb. Geçmemelidir. Ayrıca dosya isminde Türkçe karakter ve boşluk kullanılmamalıdır. Bu özellikler kontrol edildikten sonra resim girişi yeniden yapılır.
 • İLGİLİ YARDIM LİNKLERİ
 • Kayıt Adımları
 • Kayıt ile ilgili sorular
 • Üye Girişi
 • Web sayfası Yönetimi