Kayıt
Kayıt Adımları
Kayıt ile ilgili sorular
Üye Giriş
Web Sayfası Yönetimi
Yeni Üyeler için
Nasıl Ürün Bulabilirim ?
Nasıl Ürün Sergileyebilirim ?
Satıcı Rehberi
Ürün sergileme modeli özellikleri
 
Ürün sayısı başına ödeme
Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
Ürün Sergileme Modeli Seçme
 
Ürün sayısı başına ödeme
Tıklama / ziyaretçi sayısı başına ödeme
Ürün Ekleme
 
Ürün Ekleme Adımları
Ürün bazlı modelde ürün ekleme
Tıklama / ziyaretçi modeline göre ürün ekleme
Sipariş Yönetimi
Para Transferi
Satım Talebi bırakma
 
Talep Bırakma
Modellere göre Satım Talebi Bırakma
Alım taleplerini inceleyin
Alıcı Rehberi
Alım Talebi Bırakın
Satım Taleplerini inceleyin
Ürünleri İnceleyin
Sipariş verin
Sipariş Yönetimi
Ücretler
Ürün yayın
Satış Komisyonları
Güvenli Ödeme
Kredi Kartı Güvenliği
Güvenli Ticaret Döngüsü
 

KAYIT

/

Kayıt Adımları

 
TURKTICARET.Net ’e kayıt kısa bir sürede otomatik olarak tamamlanan basit bir süreçtir, tamamen ücretsizdir.
Kayıt formunun ilk adımında Bireysel kayıt veya Kurumsal Kayıt tercihini yapmanız istenir. E-Pazaryeri hizmetlerinden faydalanabilmek için Kurumsal Kayıt seçeneğini tercih etmeniz gerekmektedir.

Bireysel Kayıt seçeneğini seçerek kayıt yapmak istiyor ve İlerleyen zamanlarda bu hizmetlerden faydalanmak isterseniz kaydınızı hesap yönetimi ekranınızda yer alacak olan kullanıcı bilgileri ekranından dolduracağınız ek bir form ile kurumsal kayıta geçirebilirisiniz.Tercihiniz ne olursa olsun, ikinci adımda kullanıcı adı belirlemeniz gerekir. Belirleyeceğiniz kullanıcı adında büyük küçük harf ayrımı yapılmamaktadır ve Türkçe karakter kabul edilmemektedir.

Seçeceğiniz kullanıcı adı daha önce başka bir üyemiz tarafından kullanılmakta ise kaydı tamamlayamazsınız ve başka bir kullanıcı adı seçmeniz istenir. Bu nedenle öncelikle "Sorgula" butonuna basarak seçtiğiniz adın kullanımda olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz.Cinsiyet, eğitim durumu, doğum tarihi gibi bazı bilgileri girmeniz isteğinize kalmıştır. İstatistiksel veri olarak değerlendirilebilmesi için bu alanları doldurmanız bizi memnun edecektir.

İletişim bilgilerinizi doğru olarak vermeniz çok önemlidir. Adresinizi ve en az bir telefon numaranızı yazmanız zorunludur. E-mail adresinin yanlış olması halinde kayıt süreci tamamlanamayacağı için adresinizi doğru yazmaya dikkat ediniz.Sektör Kodları: Firmanızın hangi sektörde faaliyet gösterdiğini belirtmek için sektör listesinde faaliyetlerinizle ilgili olan max. 5 sektörü işaretleyebilirsiniz. Sektör listesi ayrı bir küçük pencere olarak açılır, ana-sektörleri tıklayarak alt-kollara ulaşabilir ve işaretleyebilirsiniz; bu sayfadaki arama alanına yazacağınız anahtar kelimeyi aratarak da ilgili olabilecek sektörlerin listelenmesini sağlayabilir ve uygun olanları işaretleyebilirsiniz.Fatura bilgileri alanına firmanın bilgilerini veya kişisel vergi numarasını yazmak mümkündür. Bu alanı doldurmanız, ilerde yapacağınız işlemlerde tekrar tekrar aynı bilgileri girme zahmetinden sizi kurtaracaktır.Faaliyet türü: Firmanızın üretim, satış, ihracat gibi faaliyetlerden hangisi ile uğraştığının belirlendiği bu alanda birden çok seçenek işaretleyebilirsiniz.Çalışan Sayısı, yıllık ciro gibi firmanıza ilişkin bilgileri vermeniz zorunlu değildir, bu bilgileri vermeniz halinde istatistiksel amaçlarla değerlendirilecektir.

Web sitesi başlık belirleme: TURKTICARET.Net sitesine kayıt olma esnasında size ücretsiz olarak sunulan web sayfanızda yer almasını istediğiniz başlıkları seçebilirsiniz.

Oluşturulan web sayfanıza kayıt işleminden sonra www.TURKTICARET.Net /kullaniciadi adresinden ulaşabilirsiniz. İşaretlediğiniz sayfaların içeriğini kayıt tamamlandıktan sonra Web Sitesi Yönetimi alanından kaydedebileceksiniz.

Anahtar Kelimeler: TURKTICARET.Net altında oluşturulan web sayfalarınızın arama motorları tarafından bulunabilmesi için firmanız ve ürünlerinizle ilgili anahtar kelime(ler) girmelisiniz. Her alana bir kelime girebilirsiniz.Referans Kodu: Siteye bir satış ortağı referansıyla gelmediyseniz Referans Numarası alanını boş bırakabilirsiniz.Güvenlik Soruları alanında seçtiğiniz sorulara verdiğiniz yanıtlar, ileride sitede şifre değiştirme ve benzeri çeşitli işlemleri yaparken karşınıza çıkacak, bizi telefonlarla aradığınızda çağrı merkezi görevlileri tarafından kimlik doğrulama amaçlı olarak sorulacaktır; lütfen bu alanı doldururken özen gösteriniz.Son olarak bireysel veya kurumsal tüm üyelerin Kullanım Sözleşmesi'ni onaylamaları gerekir. Bu sözleşme, TURKTICARET.Net sitesinin kullanım şartlarını oluşturur.

Kayıt formunu doldurma işlemi tamamlandığında otomatik bir mesaj adresinize gönderilecektir, bu mesajda şifreniz bulunur. Üye Girişi sayfasındaki kullanıcı adı alanına kayıt sırasında belirlediğiniz kullanıcı adını, şifre alanına size gönderilen şifreyi yazarak Üye Yönetim sayfalarına erişebilirsiniz. Şifrenizi ve kayıt formunda verdiğiniz bilgileri değiştirebilirsiniz.

Artık TURKTICARET.Net 'in avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Üye olma demosu için tıklayınız
İLGİLİ YARDIM LİNKLERİ
  • Kayıt Adımları
  • Kayıt ile ilgili sorular
  • Üye Girişi
  • Web sayfası Yönetimi