Teknoloji

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları 2023

Antivirüs programları insanların dijitalleşmesiyle daha da ivme kazanmıştır. Bunun sebebi ise dijital çağda birçok virüs, kötü yazılım gibi tehdit unsurlarının bulunmasıdır. Her bilgisayar virüslere karşı savunmasızdır. Siber saldırılar 2021 yılında hemen hemen her sektörde %125 oranında artmıştır. Özellikle de siber saldırılarda covid-19 salgınından sonra büyük bir artış görülmüştür. Bu verileri göz önünde bulundurursak korunmamak pek de doğru bir hareket olmaz. Ücretsiz bir şekilde savunma sağlayabileceğiniz antivirüs programları listesini inceleyerek siz de seçtiğiniz antivirüs programı ile virüslere, kötü yazılımlara karşı korunma sağlayabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı Listesi

Yukarıda antivirüs programlarına neden ihtiyaç olduğundan bahsettik. Aşağıda ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz birçok farklı ürün bulunmaktadır.

Avg Antivirüs

Avg antivirüs programı kötü yazılımlardan, virüslerden koruyan bir yazılım olmasının yanı sıra ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır. Sistemi optimize eder ve dosya parçalayıcı özelliğiyle hasarlı dosyaları bulmanıza yardımcı olur. Kısacası temel olarak koruma sağlar fakat iş için kullanılacaksa tercih edilmesi çok önerilmez. Başka bir program ya da Avg antivirüs programının ücretli olan pro paketini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları 2022

Avast Antivirüs Programı

Avast antivirüs programı globalde de oldukça bilinen ve tercih edilen yazılımlardan biridir. Gelişmiş tehdit koruması, hızlı performansının yanı sıra ücretsiz bir koruma yazılımıdır. Sınırsız bir şekilde parola yönetebilme, Vpn hizmeti, kablosuz ağ tarayıcısı, istenilen şekilde kişiselleştirilebilme gibi özelliklere sahiptir. Siber tehditlere karşı fazla özelliğe sahip bir antivirüs programı arıyorsanız Avast  sizin için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları 2022

Kaspersky Antivirüs Programı

Kaspersky antivirüs programının siber saldırılara karşı koruma sağlayan birçok yazlımı bulunmaktadır. Kötü amaçlı url’leri engelleyebilmek için en iyi çözüm olabilecek programların başında gelir. Sadece tehditlere karşı koruma sağlamaz, e-posta taramaları, fidye yazılımını geri alma, taramayı zamanlama gibi birçok yan özelliğe de sahiptir. Bunlara ek olarak Kaspersky antivirüs programı yapılan güvenlik testlerinde oldukça iyi performans gösterir.

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları 2022

Eset Antivirüs Programı

Eset antivirüs programı diğerleri gibi virüs tehditlerine karşı koruma sağlar. Başlar çok tercih edilmese de zamanla artan virüs tehditlerine karşı koymak için bünyesine birçok yenilik katmıştır. Casus yazılımlar, fidye yazılımları, kimlik bilgisi çalınmasına ve daha birçok siber güvenlik tehdidine karşı koruma sağlamaktadır. Birçok işletim sisteminde problemsiz olarak çalışabilir. Üstelik aşağıdan Eset nod32 antivirus güncel keylerine ulaşabilirsiniz.

ESET NOD32 Antivirus Güncel Key 2021

  • CMS3-X4NX-4UNR-GXN3-PPB4
  • M6F9-XM2E-88R4-TWHK-592A
  • BMB6-XMU9-8XGC-9B7M-M6X6
  • 7GG5-X2FG-V842-3VAU-658D
  • DM73-XWCG-AAM5-26JC-GHRK

Norton Antivirüs Programı

Norton; casus yazılımlarına, fidye yazılımlarına, virüslere ve birçok siber tehdide karşı koruma sağlanmaktadır. Windows 10 işletim sistemi için en iyi performansı alınan programların içindedir. Tamamen ücretsiz değildir ama 30 günlük bir ücretsiz deneme süresi bulunmaktadır.

Avira Antivirüs Programı

Avira, kimlik avına ve fidye yazılımına karşı mükemmel bir koruma sağlar ve ücretsizdir. Eski ve yeni windows bilgisayarlarınızı verimli bir şekilde kötü yazılımlardan koruyabilirsiniz.

Bitdefender Antivirüs Programı

Bitdefender kötü amaçlı yazılımları algılayan bir motora ve gerçek zamanlı virüs kalkanına sahiptir. Her şeyden önce ücretsiz olması ve güvenlik sağlama güvencesi sayesinde oldukça kullanıcı dostu bir antivirüs yazılımıdır.

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları 2022

Windows Defender Antivirüs Programı

Windows defender windows 10’da ücretsiz olarak bulunur. Tehlikeli olabilecek Url’leri engeller, kimlik avına karşı koruma sağlar ve ücretsizdir. Mesela düşük etkili bir virüs koruma programına ihtiyacınız varsa windows 10 cihazınızdan herhangi bir yükleme gerekmeden kullanabileceğiniz bir programdır.

Görüldüğü üzere birçok antivirüs programı bulunmaktadır. Fakat doğru seçim yapabilmek için en başta sorulması gereken soru nerede güvenlik sağlanmak istendiğidir. Eğer işte güvenlik sağlanmak isteniyorsa farklı, evde güvenlik saplanmak isteniyorsa da farklı programlar kullanılabilir. Sonuç olarak güvenlik sağlamak istediğiniz alan seçim için oldukça önemlidir.

Ek olarak siber tehditler hakkında bilgi almak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.