Teknoloji

En İyi Hatasız Çeviri Yapan Siteler

Hatasız çeviri yapan siteler günümüzde işlerimizi oldukça kolaylaştırır. Genelde İngilizce Türkçe çeviri siteleri çok kullanılır ama artık farklı diller için de sağlıklı çeviri yapan sitelere oldukça ihtiyaç vardır. Aşağıya metin çevirebilme ya da sitenizin farklı dillerini oluşturabilme ihtiyaçlarınız için en hatasız çeviri alabileceğiniz bir liste ekleyelim.

Google Translate

Google translate, en çok kullanılan ve en bilindik metin çeviri sitelerinden biridir. Zamanla yapılan hataları azaltmıştır, hala ufak hatalar bulunur ama genel hatlarıyla işimizi oldukça kolaylaştıracak çözümler sunar. Şuanda da 100’den fazla farklı dil çevirisini desteklemektedir. Diyelim ki hangi dilde olduğunu bilmediğiniz bir metin çevirmeniz gerekiyor; Google Translate’in dil algılama aracı ile hangi dil olduğunu bulabilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz. Çeviri konusunda en çok kullanılan sitelerden birisidir ama çeviri konusunda  %100 hatasız sonuç vermemektedir.

Bing Translate

Bing Translate için Windows’ta kullanabilecek en iyi çeviri sitesi olmanın yanı sıra Microsoft ürünüdür. Kullanım şekli Google Translate’e benzer fakat ona göre çeviri için daha az dil seçeneği sunuyor.

En iyi Hatasız Çeviri Yapan Siteler

Yandex Translate

Yandex Translate de yukarıdaki arama motorlarının sağladıkları gibi ücretsiz bir çeviri sitesidir. Çeviri için +90 dil seçeneği sunuyor. Arayüz olarak kullanımı da oldukça kolaydır. Metnin orijinal dilini seçip, çevirilmesi istenilen dili de seçin ve çevirinizi yapın. Rusya arama motorunun bir çeviri hizmeti olduğu için hatasız rusça çeviri için kullanılabilecek çeviri sitelerindendir.

Linguee

Lingue ile uzun metinler, paragraflar çevirmek yerine kelime ya da cümle çevirisi yapabilirsiniz. Çevrim dışı olarak da kullanılabilir. Desteklenen çeviri dil çeşitliliği açısından diğer sitelere göre az dil seçeneği vardır. Avrupa’nın büyük hukuk firmalarının da sıklıkla tercih ettiği çeviri siteleri arasındadır.

Reverso Translation

Reverso, dünya genelinden 6 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Çeviri yaptığınız metni mail, Twitter ve Facebook aracılığı ile başkalarıyla paylaşmanıza da olanak sağlar. İngilizce, Almanca, İspanyolca, Arapça, İtalyanca gibi birçok dildeki cümle ve kelimeyi kolaylıkla çevirebilirsiniz.

Örneğin hatasız İngilizce çeviri, İspanyolca Türkçe çeviri hatasız gibi ihtiyacınız olacak birçok çeviri işlemini yukarıdaki ücretsiz çeviri sitelerinden karşılayabilirsiniz.