mail

İçindekiler

Mail hesabınızı Plesk Panel üzerinden oluşturmak için öncelikle panelinize bağlanmanız gerekmektedir. Hosting ekleme esnasında tarafınıza gönderilen panel bilgileriniz ile bağlanabilirsiniz. Ya da turkticaret.net üyeliğinizde bulunan Reseller Hosting Paketleri Yönetimi kısmından  Panel linkine tıklayarak bağlantınızı sağlayabilirsiniz.

E-posta adresinizi tanımlamak için Plesk Panel’de sağ tarafta bulunan E-posta Listesi linkini tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada “Açmak istediğiniz e-mail hesabı adı ” kısmını doldurarak  Devam butonunu tıkladığınızda sonraki adım olan şifre tanımlama sayfası gelecektir. Şifrenizi de tanımladıktan sonra Kaydet linkine tıkladığınız e-posta hesabınız açılmış olacaktır.

E-posta hesabınızı oluştururken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Şifreniz minimum 8, maksimum 16 karakter olmalıdır.
  • Şifreniz büyük harf, küçük harf, rakam ve özel karakterlerden oluşmalıdır.
  • Şifreniz Türkçe karakter içermemelidir.

Mail Şifremi Plesk Panel’de Nasıl Değiştirebilirim?

Mail şifrenizi Plesk Panel üzerinden değiştirebilmeniz için, panelinize giriş yapmanız gerekmektedir. Panel içerisinde sağ tarafta bulunan E-posta Listesi‘ni tıkladıktan sonra şifre değişikliği yapmak istediğiniz adresi tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada ” şifremi değiştirmek istiyorum” kutucuğunu işaretledikten sonra, şifrenizi minimum 8 maksimum 16 karakter olacak şekilde tanımlayabilirsiniz. Şifrenizi değiştirirken Türkçe karakter kullanmamaya ve büyük harf, küçük harf, rakam, özel karakter kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Plesk Panel’de E-posta Kotamı Nasıl Tanımlayabilirim?

Kota yönetimli hosting paketi kullanıyorsanız ya da ilave kota satın aldıysanız panelinizden kota tanımlama işlemini yapabilirsiniz.

Yeni e-posta oluştururken kota tanımlamak için;

Plesk Panelinize bağlandıktan sonra sayfada sağ tarafta yer alan E-posta Listesi tıklanır. Açılan sayfada mail hesap adı yazılarak sonraki adımda e-posta şifresi ve Posta kotası kısmı doldurulur. Posta kotası kısmına kota miktarını yazarak kaydedebilirsiniz.

Aktif e-posta hesabınıza kota tanımlamak için;

Plesk Panelinize giriş yaptıktan sonra, E-posta listesi başlığına tıklamanız gerekmektedir. Aktif mail hesaplarınızın görüneceği sayfa açılacaktır. Kota tanımlamak istediğiniz e-posta adresini tıklayarak açılan sayfada Posta Kotası kısmına belirlediğiniz kota miktarını yazarak kaydetmeniz durumunda işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

 

Hosting paketlerimizi buradan inceleyebiliriz.