KATEGORİLER
 
Haber Arşivi
HABERLER 21/09/2014 03:33 -
 

TEGV Nahum Ailesi Ateşböceği Kapaklı'da...

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın gezici öğrenim birimleri, 31 Mart 2005’den bu yana 4 farklı seferde Tekirdağ ve çevre ilçelerde faaliyet göstererek, çocuklara eğitim desteği veriyor.  

  Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gezici öğrenim birimi olan 24 Ateşböceği ile Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocuklara eğitim desteği götürüyor. TEGV Ateşböceği projesi ile Mart 2005’den bu yana 4 farklı seferde Tekirdağ Merkez, Malkara, Şarköy, Marmara Ereğlisi, Muratlı ve Kapaklı olmak üzere 6 etkinlik noktasında, 28 ilköğretim okulunda etkinliklerini gerçekleştirdi.   Aralık 2003’te Nahum Ailesi’nin katkılarıyla hayata geçen Nahum Ailesi Ateşböceğinde tır dorsesinin içine kurulu 12 bilgisayarlı Bilişim ve Teknoloji Alanı ile Serbest Etkinlik Alanı bulunuyor. Tüm ilköğretim çağındaki çocuklara açık olan ve yılda 2.340 çocuğa ulaşabilecek kapasiteye sahip olan Ateşböceği; güler yüzlü, sıcak, donanımlı öğrenme ortamıyla, çocuklara yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek eğitim olanakları sunuyor.   TEGV Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri, 2000 yılından bu yana, 7’si yurt dışında (Makedonya ve Kosova)  olmak üzere toplam 88 il ve 505 noktada, 127.473 km yaparak, 841.936 çocuğa ulaştı. TEGV; Eğitim Parkı ve Öğrenim Birimlerinin bulunmadığı yerlerdeki çocuklara gezici öğrenim birimi olan Ateşböcekleri ile ulaşıyor.  

Favorilere Ekle Favorilere Ekle   Arkadaşına Gönder   Arkadaşına Gönder   Sitende Yayınla Sitende Yayınla   Yorum Yaz Yorum Yaz

Aşağıdaki kodu sitenize ekleyerek paylaşabilirsiniz.

İsminiz
Arkadaşınızın İsim Soyisim
Arkadaşınızın E-Posta Adresi
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Bu yazı için oy verin
4050
 
 
E-BÜLTEN
E-Bültende yer almasını istediğiniz alanları
aşağıdan seçiniz
Haberler
Uzmanlar
GirişimciTV
Bilgi Bankası
Danışmanlar
Sektörler
Yazarlar
TURKTICARET.Net Akademi Mail List'e üye olmak için lütfen bilgileri doldurunuz
Adınız Soyadınız
E-Posta
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir firma, özellikle diyet yapanlar için düşük kalorili sucuk üretti. ...
Döviz kurlarındaki gerileme akaryakıtta indirim getirdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 2-4 Nisan tarihlerinde ...
Mayısta yürürlüğe girecek yeni Tüketici Kanunu için ikincil mevzuat çalışmalarını hızlandıran Gümrük ve ...
Adana’da Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde orman yangınlarıyla mücadele için 118 kişinin alınacağı geçici ...