KATEGORİLER
 
Haber Arşivi
HABERLER 01/04/2014 15:30 -
 

Keçi etinden sucuk...

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir firma, özellikle diyet yapanlar için düşük kalorili sucuk üretti. Keçi etinden yapılan sucuğun, kalorisinin düşük ve tadının güzel olması nedeniyle ilgi gördüğü belirtildi.

Firma sahibi Ali Haydar Apaydın, yaptığı açıklamada, yeni tatlar keşfetmek için çiftliklerinde yetiştirdikleri keçilerden sucuk yapmaya başladıklarını söyledi. Tadı biraz mayhoş olan ve pişirilince normal bir kokusu bulunan keçi sucuğunu halka tanıtmak için önce Kırklareli'nin lüleburgaz ilçesinde satışa başladıklarını belirten Apaydın, "Önce bu sucukları çok yadırgadılar hatta, 'Keçi etinden sucuk olmaz' diyen bile oldu ama daha sonra deneyenler bizim sürekli müşterilerimiz olurken çeşitli illerden de duyan çok sayıda müşterimiz sürekli sipariş veriyor" dedi. "Kalorisi diğer sucuklardan daha düşük" Apaydın, keçi etinin yağsız ve kalorisinin düşük olduğunu söyledi. Keçilerin doğada serbest beslendiği için etlerinin de doğal olduğunu belirten Apaydın, şöyle devam etti: "Keçi etinden yaptığımız sucukları özellikle Diyet yapan kişilere öneriyoruz. 100 gram keçi etinde 145 kalori varken 100 gram az yağlı dana etinde ise 230 kalori vardır. Bundan dolayı keçi sucuğu diyet yapan ve diyetini bozmak istemeyenler için birebir. Kalorisi diğer sucuklardan daha düşük. Keçi sucuğunun kilosunu 30 liradan satışa sunuyoruz. Şu anda Trakya bölgesindeki illere satışlarımız devam ediyor. Türkiye'nin tüm ilerine keçi sucuğu pazarlamayı hedefliyoruz.'' Apaydın, firmalarının HACCP, ISO 2200 ve Helal Gıda belgesi olduğunu ve ürünlerde katkı maddesi kullanmadıklarını kaydetti.

Favorilere Ekle Favorilere Ekle   Arkadaşına Gönder   Arkadaşına Gönder   Sitende Yayınla Sitende Yayınla   Yorum Yaz Yorum Yaz

Aşağıdaki kodu sitenize ekleyerek paylaşabilirsiniz.

İsminiz
Arkadaşınızın İsim Soyisim
Arkadaşınızın E-Posta Adresi
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Bu yazı için oy verin
4050
 
 
E-BÜLTEN
E-Bültende yer almasını istediğiniz alanları
aşağıdan seçiniz
Haberler
Uzmanlar
GirişimciTV
Bilgi Bankası
Danışmanlar
Sektörler
Yazarlar
TURKTICARET.Net Akademi Mail List'e üye olmak için lütfen bilgileri doldurunuz
Adınız Soyadınız
E-Posta
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir firma, özellikle diyet yapanlar için düşük kalorili sucuk üretti. ...
Döviz kurlarındaki gerileme akaryakıtta indirim getirdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 2-4 Nisan tarihlerinde ...
Mayısta yürürlüğe girecek yeni Tüketici Kanunu için ikincil mevzuat çalışmalarını hızlandıran Gümrük ve ...
Adana’da Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde orman yangınlarıyla mücadele için 118 kişinin alınacağı geçici ...