|
Yardım
   ŞEN KERESTECİLİK
| | Müşteri Hizmetleri |
 
   
Kategori
 
 Çatı Kiremitleri [1]
 Katı Yüzeyler [1]
 Kereste [4]
 Isı Yalıtım Malzemeleri [3]
 Su Geçirmez Malzemeler [6]
 Kalıp Sistemi [1]
 
Firma Profili
Epazaryeri Destek Telefon
Epazaryeri Destek Telefon
5 based on 4619 reviews
Çam Kalas (Ürün Kodu: 25500)

GENEL ÖZELLİKLER
ISLENME ÖZELLIKLERI: Kolay islenir, iyi tutkallanir , elastikiyeti iyi , boyanabilir,cilalanabilir,tornalanabilir,soyulabilir,iyi çivi tutar ve renk verilebilir.

KULLANIS YERLERI:Binalarda kapi,pencere, dograma, köprü insaati, uçak ve gemi güverte dösemeleri , agaç malzemenin kullanilabilecegi her yerde degerlendirilebilir. Iç-dis cephe kaplamalarinda (lambri, döseme), kaplamacilikta, kontrplak, oymacilikta, tornacilikta,tel diregi, maden diregi,su içi insaatlarda ve travers olarak kullanilabilir.

Genel olarak ülkemizde inşaat sektörü için kolay işlem gören ve ucuz olan Çam ağacı tercih edilmektedir.Ancak gelişen yeni teknoloji ile tünel kalıpçılığının yaygınlaşması bu alanda keresteciliği de alternatif durumuna getirmektedir.İnşaatlık olarak ithal çam ucuz olduğu için de yerli çam tercih edilmemektedir.Kavak ağacıda bu sektörde önemli ölçüde pay sahibi olmasına rağmen tercih sebebi olmaktan artık çıkmaya başlamıştır.
Çam türleri Türkiye ormanlarının %38,5 sahasına yayılmıştır. Ülkemizde Karadeniz, Marmara , Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetişmektedir.Dünya'da Rusya , Sibirya , Urallar ve Komi bölgelerinde yetişir. Ayrıca Kuzey ve Orta Avrupa, Güney İspanya, Kuzey İtalya İskandinav ülkerinde ve Amerika'da yaygındır. Diri odun 5-10 cm genişlikte, sarımsı ile kırmızımsı beyaz renkte, öz odun kırmızımsı sarı, kahverengimsi, kırmızı olup giderek koyulaşır. Çok hızlı ve iyi bir şekilde kurutulabilir. Öz odun oldukça dayanıklıdır.Diri odun kolay emprenye edilir.
Daha fazla bilgi istiyorum >>
 
Sipariş formu ile fiyat belirlenir.
İlgili Ürünler
Bituline PP 40M Mebran
Strafor 10 Dns.
Kremit ALtı (Çuvallı)
İletişim Bilgileri
Adres : Ihlamurkuyu Mah. Alemdağ cad. no:634 Y.Dudullu Ümraniye / İstanbul
Ülke : TÜRKİYE
Satıcı İletişim Bilgileri : Tel:
İş Tel: 216 4205736
Fax: 216 4205737

  Hizmetler E-Pazaryeri Öğretici Demolar Hakkımızda Kısa Yollar  
   
Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik | Copyright 2000-2010 TURKTICARET.Net