|
Yardım
   Elif Sanal Pazarlama
| | Müşteri Hizmetleri |
 
   
Kategori
 
 Baharatlar ve Çeşniler [30]
 Yataklar [1]
 Konserve Sebzeler [4]
 Yenilebilen Yağlar ve Yağlar [2]
 Çay [15]
 Hazır Gıda [4]
 Diş Hijyeni [30]
 Çay ve Kahve [1]
 Bebe Gıda [9]
 Diğer [1]
 
Firma Profili
Epazaryeri Destek Telefon
Epazaryeri Destek Telefon
5 based on 4619 reviews
Ayak Bakımı 48
Ayak Bakımı 48 (Ürün Kodu: 296795)

GENEL ÖZELLİKLER
Ayak Neden Kokar?

Vücut günlük olarak sıvı kaybeder ve sıvı kaybetme yollarından biri terleme yolu iledir. Terlemek tamamen doğal, toksinlerin atılması açısından yararlı ve psikolojik olarak en önemli özelliği aslında kokusuz olmasıdır. Kötü kokular, vücudun ürettiği terin ayak çevresinde bulunan bakterilerle temasa geçmesiyle oluşur. Ellerimiz de terler ama hava ile temas ettiği için üretilen ter buharlaşarak koku oluşmadan havaya karışır.

Ayaklarda, vücudun diğer bölgelerinde bulunandan çok daha fazla ter bezleri bulunmaktadır. Vücudun diğer bölgelerine göre zaten daha fazla terleyen ayaklar, ayakkabı ve çorap içerisinde kapalı alanda bulunmaktan dolayı oluşan nemi dışarıya atamaz. O bölgede hapsolan sıvı fazlalığı, bakterilerle temas ettiği anda ayak kokusu oluşur. Bu sağlıksız ayak ortamı aynı zamanda kaşıntı, çatlaklar, daha derin yaralar, sporcu ayağı, ödem ve daha birçok rahatsızlığın oluşması için gerekli olan uygun ortamı oluşturmuş olur.

Çıplak ayakla dolaşmak mümkün olsaydı, havayla temas eden ayaklar üretilen fazla nemin buharlaşmasıyla daha az kokabilirdi. Çıplak ayakla dolaşmak mümkün olmadığına göre, ayak çevresinde bulunan bakterilerin en aza indirgenmesi ve ter bezlerinin ürettiği fazla nemin buharlaşması sağlanmalıdır. Kullanılan yöntemin de ayak sağlığı ve dolaylı olarak etkilediği genel dolaşım sisteminin sağlıklı işleyebilmesi için günlük veya kısa dönemlik bir çözüm değil, sürekli sağlık üretecek bir çözüm yolu olması gerekir. Bugüne kadar böyle bir teknoloji bulunmamaktaydı. Dikkat edilmesi gereken nokta, ayaktaki teri çekip içinde hapsedecek ipliklerden yapılan çorapları giymek değil, buharlaşmayı sağlayan çoraplar giymektir.

Silver Health® ile HER-ZAMAN Sağlıklı Ayaklar:

Ayaklarda yaşanan problemler kimimiz için sadece bir sağlık problemi, kimimiz için ise utandırıcı olarak kabul edilir. Dünyada herkes için geçerli olan ortak yön ise şudur: Hayatımızın bir döneminde mutlaka ciddi bir ayak problemi ile karşılaşırız. Her ne kadar görünmeseler bile, ayaklarımızı ihmal ettiğimiz zaman dolaşım sistemimize de zarar vermekteyiz.

Çözümü olmayan problemler zamanla hayatın bir parçası haline gelirler. Günümüze kadar var olan hiçbir çözüm aslında ayak sağlığına uygun değildi. En sağlıklı olduğu iddia edilen %100 pamuk veya bambu da dâhil olmak üzere hiçbir iplik türü ile yapılan çoraplar ayaklara sağlıklı ortamı sağlamamakta idiler. Ancak pamuk ve bambu varolanın en iyisi olduğu için, akademisyenler tarafından önerilmekteydiler. Artık tamamen doğal ve kimyasallardan kaynaklı değil, doğasında bulunan özelliklerinden dolayı saf gümüşten Silver Health® markası ile üretilen Silver Health® Socks gümüş çorapları bulunmaktadır. Gümüş madeninin aşağıda sıralanan özelliklerinden dolayı artık sadece bazen değil, her zaman sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz:
Daha fazla bilgi istiyorum >>
 
  Kargo ücretini alıcı öder
  Kargolama süresi: 5 gün.
30.53 TL
Ayrıca 2,90 TL'den başlayan taksitli seçenekler için tıklayın.
İlgili Ürünler
Erik Pestili
Saç Bakımı 88
Awe Ceviz Yağı 1
İletişim Bilgileri
Adres : Ihlamurdere Cad. Mısırlı Sok. No:21/7 Beşiktaş / İstanbul
Ülke : TÜRKİYE
Satıcı İletişim Bilgileri : Tel:
İş Tel: 212 3270283
Fax: 212 3276860

  Hizmetler E-Pazaryeri Öğretici Demolar Hakkımızda Kısa Yollar  
   
Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik | Copyright 2000-2010 TURKTICARET.Net