|
Yardım
   ANNEBEBEK MAĞAZALARI
| | Müşteri Hizmetleri |
 
   
Kategori
 
 Bilgisayar Masaları [5]
 Çocuk Kıyafetleri [4]
 Diğer [1]
 Diğer [1]
 Portatif Yürüteçler ve Taşıyıcılar [40]
 Çocuk Odası Mobilyası ve Dekorasyon [16]
 Bebe Kıyafetleri [103]
 Masaj Aletleri [1]
 Diğer [14]
 Su Isıtıcı [1]
 
Firma Profili
Epazaryeri Destek Telefon
Epazaryeri Destek Telefon
5 based on 4619 reviews
Yatak Puset Oyuncakları 17
Yatak Puset Oyuncakları 17 (Ürün Kodu: 255346)

GENEL ÖZELLİKLER
0-10 ay

Birden Fazla Duyu Deneyimi

Hayvanat Bahçesi Dönencesi görme ve işitmeyi uyarır ve geliştirir. Dört büyüleyici hareketiyle bebeğin bir cisme odaklanmasına ve onu gözleriyle takip etmesine yardımcı olur. Tekrarlanan dairesel hareket ve diğer inen, çıkan, dönen değişken cisimlerin birleşimi bebeğin dikkatini korur ve gözlemi harekete geçirir.Üç değisik klasik müzik bestesi, işitmeyi uyarır ve geliştirir, bebeği müzik dünyasına yakınlastırır ve müzikal yeteneklerini geliştirir. Müzik ve görsel uyarıcılar, aynı zamanda bu iki duyunun koordinasyonunu da gelistirir.

7 ELEMENT SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

İnce Motor Becerileri
Hayvanat Bahcesi Dönencesi bebeğin göz kaslarının gelişimine katkıda bulunur. Küçük bebekler, zayıf göz kasları ve sınırlı görmeleri nedeniyle cisimleri izlemekte zorlanırlar. Bu nedenle, yavaş hareket eden cisimler, göz kaslarının kuvvetlendirilmesine katkıda bulunurken, bebekleri gözleriyle takip etmeye teşvik eder.

Algılama
Görsel uyarıcılar kat kat tasarlanmışlardır – hayvanların yanında bulunan toplar ve onların üzerinde siyan-beyaz koniler. Bebeğin görüşü gelişirken, yanlarla birlikte yukarı ve aşagı katları kesfetmeye başlar. Bu uzaysal algılamasını ve boşlukta cisimleri algılamasını ve organize etmesini geliştirir.

Etki tepki: Müzik kutusunun düğmeleri bebeğinizi basmaya tesvik ederek (etki) degişik müzikal karşılıklar (tepki) almaya yönelik bir müzik aktivitesi merkezi olarak kullanılabilir.

Nesne Devamlılıgı
Besinci ayından itibaren bebeginiz, görme alanı içindeki cisimlerin kaybolup yeniden belirdiginin farkına varacaktır. Bunun sonucunda, belirli bir sırayla ortaya çıkan, kaybolan, yeniden görünen cisimler meydana çıkma egzersizine ve kesfetmeye katkıda bulunurlar.

Duygusal Zeka EQ
Bebeğin sakinleşmesi, en azından ilk başlarda, dışarıdan bir yardıma baglıdır. Mobil, bebeği yumuşatan bir sakinleştirici uyarıcıdır. Müzik ve hareket kombinasyonu, bebek için sabit, tanıdık ve dostça bir unsura dönüşür.

Dil ve Iletisim
Müzik dinlemek bebeklerde dil gelişimine katkıda bulunur. Müzik ve dil cumleler oluşturan bir seri seslerden oluşur. İlk örnekte cümleler müzikal, ikincisinde sözellerdir. Iki örnekte de beyin ses serilerini kapar, onları organize eder ve onlara anlam verir.

AYLARA GORE KULLANIM ÖZELLIKLERI

0-1 ay
Işık ve Hareket Senfonisi Dönencesi bebeğinizin işitme duyusunu geliştirir ve bebekler için özel seçilmiş klasik müzikle bebeğinizi sakinlestirir. İlk 3-4 ayında bebeğiniz yanlara bakar. Boyun kasları zayıf olduğu için ileriye bakamaz. Bu nedenle, bu aşamada mobilin tüm parçalarını birleştirmek gereksizdir, sadece müzik kutusunu çalmak yeterlidir. Bununla birlikte, mobilin diger parçaları ucuncu haftadan itibaren birleştirilmelidir. Yukarısındaki hareket, bebeği, görmek için başını güçlendirmeye tesvik eder.

1-3 ay
Bebeğiniz yukarı bakar ve yukarısında hareket eden cisimlere bakmaktan ve onları gözleriyle takip etmekten keyif alır, böylece görüşünü geliştirir ve göz kaslarını güçlendirir. Gelişen görüşü mobil unsurlarının daha fazlasını keşfetmesini sağlar. Klasik müzik, dinlemesi için bebeği uyarır ve isitme duyusunu geliştirir.

3-5 ay
Hayvanat Bahcesi Donencesi derin algılamayı geliştirir, bir diger deyişle bebeğin gözleri uç boyutlu algıyı sağlayacak sekilde koordine olur ve onun çesitli mesafeleri görmesini sağlar. Cisimlerin dikey (yukarıdan aşagıya) ve yatay (yanlarda) düzlemlerde uzaysal olarak nasıl dizildigini görerek, düşen boncukları kesfedecek ve büyüleyici hareketleri takip edebilecektir. Gelişen hafızası degisik cisimleri tanımasına ve onlardan keyif almaya devam etmesine olanak tanır.

6+ ay
Simdi mobili kaldırabilir, müzik kutusunu bebeginiz için müzikal aktivite merkezi olarak kullanmak üzere bırakabilirsiniz. Bu aşamada, bebeğiniz etrafındaki dünyayı deneme yanılma yoluyla ögrenmektedir. Bebeğiniz cisimleri aktive etmenin keyfini çıkarır, hareketleri arasındaki bagı ve hareketinin neden oldugu etkiyi kesfeder. Böylece, yatagındayken veya otururken, müzik kutusunu aktive eden dügmelere basar, onu calıştırmayı, parcaları değiştirmeyi, hatta müzik kutusunu kapatmayı ögrenirken, parmaklarının kontrolunu geliştirir. (ince hareket becerileri)
Özellikler
15dakika kesintisiz müzik ve doğal sesler: Bach, Mozart ve Debussy
Tek tek çalındıgında her biri 15 dakika süren ayrı senfoniler
Ses/Sessiz kontrolu
Yumusak hayvanlar
Hayvanları sevdirme teması
4 yönlu hareket eden şekiller bebeğin bakış çizgisini açılar
Dönen kol bir yandan digerine kolayca hareket eder
Ayarlanabilen güvenlik kayışı bir çok çocuk karyolası raylarına uygundur
Daha fazla bilgi istiyorum >>
 
İlgili Ürünler
Çocuklar için İlk Adımlar..
Yumuşak Sayfalar Dizisi -..
Wasyer Xl -322 Modüler Bi..
İletişim Bilgileri
Adres : Masko mobilyacılar sitesi 7/A sok. no:32 İkitelli / İstanbul
Ülke : TÜRKİYE
Satıcı İletişim Bilgileri : Tel:
İş Tel: 212 6752725
Fax:

  Hizmetler E-Pazaryeri Öğretici Demolar Hakkımızda Kısa Yollar  
   
Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik | Copyright 2000-2010 TURKTICARET.Net