|
Yardım
   Detay Mobilya Üretim ve Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş
| | Müşteri Hizmetleri |
 
   
Kategori
 
 Büro Masaları [1]
 Hastane Mobilyası [1]
 
Firma Profili
Epazaryeri Destek Telefon
Epazaryeri Destek Telefon
5 based on 4619 reviews
D-2780 Yoğun Bakım Hasta Karyolası
D-2780 Yoğun Bakım Hasta Karyolası (Ürün Kodu: 47319)
Marka / Firma Detaysan

GENEL ÖZELLİKLER
Yoğun bakım ünitelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan bu karyolamızda tüm fonksiyonlar dört adet elektro-mekanik motor vasıtasıyla yapılmaktadır. Yükseklik ayarları ve trendelenburg pozisyonu elektro-mekanik kolon motorlarla, sırt ve ayak ucu pozisyonları yine elektro-mekanik motorlar vasıtasıyla sağlanır. Yeni hafızalı kontrol ünitesi sayesinde tüm elektro mekanik hareketler, ?soft start? ve ?soft stop? sistemi ile hastanın sarsılmadan yavaşça hareket etmesini sağlar.
Karyolamızın korkuluklarına entegre edilmiş çift taraflı kullanılabilir kumanda ünitelerinden yada ayak ucundaki hemşire kontrol panelinden sırt ve ayak kısmı, karyolanın yüksekliği ve ters-düz trendelenburg pozisyonları ayarlanabilir. Ayak ucuna, ayrıca mevcut mekanik mekanizma sayesinde ortopedik/fowler gibi pozisyonlar verilir. Her türlü elektrik kesintilerine karşı anında devreye giren, şarj edebilen akü her karyolamızda standarttır.
Karyolanın her iki tarafında, yatak platformunun altında, çalışan personeli engellemeyecek şekilde sıvılar için askılıklar takılabilecek yuvalar mevcuttur. Tüm metal aksamları elektrostatik toz boyalıdır. Karyola ile beraber bir adet yükseklik ayarlı serum askısı ve her iki tarafına asılabilir iki adet idrar torbası kancası verilir.
Başlıklar:
Karyola başlıkları tek parça plastik olup dayanıklı ve çok hafiftir. Gerekli durumlarda sabitleme pimi kaldırılarak kolayca yerlerinden çıkarılıp takılır. Başlıkların sabitlendiği yuvalar aynı anda köşe tamponu olarak görev yaparak karyolayı ve duvarları darbelerden korumaktadır.
Korkuluklar:
Karyolanın dört korkuluğu plastik olup birbirinden bağımsız ve karyolanın hareketleriyle uyumlu hareket eder. Korkulukların yukarı aşağı hareketi birer amortisör vasıtasıyla yumuşak ve sarsıntısız bir şekilde gerçekleşir. Korkuluklar katlanır konumda hasta transferini hiçbir şekilde engellemez.
Yatak Platformu:
Karyolanın dört parçalı yatak platformu basen kısmı hariç, mdflam kaplıdır. Karyolamız yeni geliştirilmiş alt konstrüksiyonu sayesinde C-Kollu Röntgen makinasıyla film çekmeye uygundur.
Sırt kısmında buna ek olarak ayarlanabilir Röntgen Filmi Kaset Taşıyıcısı bulunur.
Tekerler:
Karyolamızda dört adet yeri çizmeyen ve sessiz çalışan ithal tekerlek standarttır. Tekerlekler merkezi frenlidir, ilave olark bir tekerlek yön konumludur ve karyolanın tek bir kişi tarafından rahatlıkla yönlendirilmesini sağlar. Tekerleklere ayak ucundaki pedallar ile kumanda edilir.

Hemşire Kumanda Paneli:
Karyolanın baş kısmındaki korkuluklarda bulunan dört kumandaya ek olarak ayak ucunda ?Hemşire Kumanda Paneli? bulunur. Karyolanın tüm fonksiyonlarına buradan kumanda edilir ve gerekli durumlarda bazı veya tüm fonksiyonlar görevli tarafından kitlenebilir yada serbest bırakılabilir. Karyolanın şehir elektriği yada aküyle mi çalıştığı buradan ışıklı gösterge ile izlenir. Kumanda panelinin en önemli özelliklerinden biri ise hafızasında dört önceden programlı pozisyonun bulunmasıdır. Programlanmış pozisyonlara ?Auto? ve istenilen ?Pozisyon? tuşuna aynı anda basılıp bırakılarak otomatik olarak ulaşılır;

1. Pozisyon; CPR yani sıfır konumudur. Bu durumda karyola sırt ve ayak ucu zemine paralel ve yükseklik en alçak konumdadır.
2. Pozisyon; koltuk konumu olup karyolanın sırt kısmını ve ayak ucunu kaldırır ve ters trendelenburg yaparak karyolanın koltuk şeklini almasını sağlar.
3. Pozisyon; muayene konumu olup sırt ve ayak kısmının zemine paralel olması ve karyolanın en yüksek pozisyonu almasıdır. Hastanın rahat bir şekilde muayene edilmesini sağlar.
4. Pozisyon; trendelenburg/şok konumudur. Karyola sırt ve ayak kısmını düzler. Baş kısmını en alçak ve ayak kısmını en yüksek seviyeye getirerek başaşağı pozisyunu verir.
Hareketlerin tümü kumanda panelindeki ?Stop? tuşuyla anında durduralabilir.
Hemşire kumanda paneli kullanılmadığı zaman karyolanın altına gizlenir.
CPR Kolu:
Karyolanın sırt kısmı, acil durumlarda başucu motoruna bağlı CPR kolu yardımıyla mekanik olarak anında düz konuma getirilebilir.
Yatak Platformunun Uzaması:
Ayak ucundaki ek bir mekanizma ile karyolanın boyu 18cm uzatılabilir. Bu, boyu iki metreyi aşan hastaların karyolada rahat etmesini sağlar.
Ters/Düz Trendelenburg:
Acil durumlarda ve ihtiyaç anında karyolamıza elektro-mekanik sütün motorlar sayesinde baş veya ayak aşağı eğim verilir.
Daha fazla bilgi istiyorum >>
 
Sipariş formu ile fiyat belirlenir.
İlgili Ürünler
Lamda Takımı
İletişim Bilgileri
Adres : 10006 Sokak No:6 A.O.S.B. Çiğli / İZMİR / İzmir
Ülke : TÜRKİYE
Satıcı İletişim Bilgileri : Tel:
İş Tel: 232 3282009
Fax: 232 3281822

  Hizmetler E-Pazaryeri Öğretici Demolar Hakkımızda Kısa Yollar  
   
Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik | Copyright 2000-2010 TURKTICARET.Net