|
Yardım
   YG Yangin Guvenligi Tic.Ltd.Şti
| | Müşteri Hizmetleri |
 
   
Kategori
 
 Yangın Söndürme [4]
 
Firma Profili
Epazaryeri Destek Telefon
Epazaryeri Destek Telefon
5 based on 4619 reviews
Aerosol Gazlı Yangın söndürme cihazı (Ürün Kodu: 362915)
Marka / Firma YG Yangin Güvenligi

GENEL ÖZELLİKLER

Yeni, temiz ve ekolojik söndürücü madde

Yeni nesil yangın söndürme maddeleri içerisinde, etkili yangından korunma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için yepyeni bir ürün mevcut. Ekonomik ve tamamen ekolojik: Kuru toz kategorisine ait ve genellikle taşınabilir söndürücülerde kullanılan söndürücü bir madde olarak sınıflandırılabilecek S tipi aerosol.

Tanımlamak gerekirse, aerosol gazlı ortamda havada asılı duran katı ya da sıvı parçacıklardan oluşan bir sistemdir.
Aerosol nasıl çalışır?

Yoğunlaştırılmış aerosol söndürücü maddeler(jeneratörlerin uygulanması sonucu) alkalin metal tuzlarının ince katı parçacıklarından ve çoğunlukla N2, CO2 ve buhar olmak üzere gazdan (üretilen aerosolün ağırlığının yaklaşık %60’ı) oluşur.

Aerosol, kimyasal işlemler ile serbest radikalleri (artık tutuşmayı azaltmak için kullanılabilir değiller) uzaklaştırıp tutuşmanın zincirleme reaksiyonuna müdahale ederek yangını söndürür. Fiziksel olarak, aerosol tutuşma bölgesindeki enerjiyi alır (soğutma faaliyeti). Bu iki reaksiyon esas olarak katı aerosol parçacıklarının yüzeyinde meydana gelir, bu yüzden parçacıklar ne kadar küçükse, reaksiyon yüzeyi o kadar büyük ve söndürme faaliyeti o kadar etkili olur.

Aerosol halona kıyasla düşük maliyetli bir alternatiftir. En yeni sabit piroteknik olmayan bir üretim olan S tipi aerosol aktivasyon ile hızlı bir şekilde yayılan, oldukça verimli ve son derece etkili söndürücü aerosoldan oluşur. Aerosoldeki stronsiyum tuz bazlı stronsiyum moleküller, tutuşmada mevcut olan zincirleme kimyasal reaksiyonu engelleyerek fiziksel ve kimyasal olarak yangın ile mücadele eder.


Aerosol kurulumunun mümkün olduğu yerler


Söndürücü aşağıdakilerin varlığından dolayı risk taşıyan kapalı alanlardaki yangınlar ile mücadele için uygundur:
Tahta, kâğıt, kıyafet, birleşik materyaller, plastik materyal ve bunlar gibi Katı tutuşabilir materyaller
Yağ, gazolin, petrolün rafine edilmesi, organik çözeltilerden ortaya çıkan diğer ürünler gibi sıvı tutuşabilir materyaller
Düşük gerilimli elektrik santralleri, kuru ya da yağlı transformatörler, kablo gövdeleri, transformasyon ve dağıtım karabinaları, telefon gibi 20LV’ye kadar olan doğrusal gerilim altında olsa dahi elektrikli ve elektronik cihazlar.


Güvenlik Talimatları

Söndürücü aerosol, alkalin metallerden elde edilen oksit ve sülfattan oluşan ince katı parçacıklardan elde edilir.
Aerosol insanlar için zararlı değildir.
Diğer metalleri aşındırmaz ve diğer metallere zarar vermez.
Sıradan elektrikli süpürgeler ile temizlenebilir.
Temiz su ile yıkayınız.


 
 
Industrial Series
How YG series works
YG series Automatic Aerosol Fire Suppression System is a new class of fixed fire suppression system using solid propellant aerosol technology. The principle of YG Aerosol operation is unique-a special solid formulation within a non-pressurized canister, when electrically or thermally activated, generates an aerosol exhibiting excellent fire extinguishing characteristics. The aerosol consists of a suspension of micron sized particles in a mixture of naturally occurring gases comprising mainly of nitrogen.
Upon activation, the YG aerosol propels itself rapidly into the protected area, attacking the fire both chemically and physically, and almost instantaneously extinguishes it. Homogeneous distribution is achieved in a matter of seconds while its long suspension time helps to prevent the fire from reignition.
Product Characteristic
YG series fire suppression systems can be characterized as requiring no piping, zero storage pressure, solid-state technology, environmentally friendly, non-conductive & non-corrosive, and has significant space & weight advantages in comparision with gaseous systems.
Daha fazla bilgi istiyorum >>
 
İlgili Ürünler
Aerosol Yangın Söndürücü
Yangın Söndürme Topu
Yangın Topu
İletişim Bilgileri
Adres : Perpa Tic.Merkezi.A blok Kat 5 No:80 ŞİŞLİ / İstanbul
Ülke : TÜRKİYE
Satıcı İletişim Bilgileri : Tel:
İş Tel: 212 2106206
Fax:

  Hizmetler E-Pazaryeri Öğretici Demolar Hakkımızda Kısa Yollar  
   
Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik | Copyright 2000-2010 TURKTICARET.Net