|
Yardım
   ANS TUR
| | Müşteri Hizmetleri |
 
   
Kategori
 
 Tatil Turları [11]
 Oteller ve Tatil Köyleri [52]
 
Firma Profili
Epazaryeri Destek Telefon
Epazaryeri Destek Telefon
5 based on 4619 reviews
Doğu Karadeniz Kültür Turu 6 Gece 7 Gün
Doğu Karadeniz Kültür Turu 6 Gece 7 Gün (Ürün Kodu: 52083)
Marka / Firma ANS Tur

GENEL ÖZELLİKLER
Doğu Karadeniz Kültür Turu 6 Gece 7 Gün

AMASYA - ŞEBİNKARAHİSAR - GÜMÜŞHANE - HAMSİKÖY - MAÇKA - SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL - RİZE - ÇAYELİ - FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - ZİLKALE - ÇAT - ELEVİT - AYDER - SARP SINIR KAPISI - FINDIKLI - ÇAĞLAYAN KÖYÜ - TRABZON - AKÇAABAT - GİRESUN - SAMSUN


ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER
- Özel tur otobüsü ile yolculuk
- Otellerde 6 gece konaklama
- Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigorta Poliçe Sertifikası
- 7 sabah kahvaltısı (ilk gün araçta kumanya)
- 6 akşam yemeği
- 6 öğle yemeği
- Müze-ören yeri ve milli park girişleri
- Çevre gezileri ve yaylalara midibüs transferleri
- Yolculuk sırasında özel ikramlar
- Rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DÂHIL OLMAYAN HIZMETLER
- Yemeklerde alınacak içecekler
- Son gün öğle ve akşam yemeği
- Ekstra harcamalar.


1. GÜN: AMASYA-ŞEBİNKARAHİSAR
Sabah saat 07.00'de Sıhhiye Sezenler Sokak'taki Atatürk Lisesi önünden hareket. Gerekli molalarla Amasya'ya varış. Amasya Müzesi, İlhanlı Mumyaları, II. Beyazıt Külliyesi ve Hezarenler Konağı'nın gezilmesi. Ayrıca; Yeşil ırmak, Tarihi Yalı boyu Evleri ve Kral Kaya Mezarları(panoramik) Amasya'da göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Şebinkarahisar'a hareket. Arzu edenlerle çevre gezimiz ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN: GÜMÜŞHANE-HAMSİKÖY-ZİGANA
Sabah kahvaltısından sonra Kelkit yolu üzerinden Gümüşhane'ye varış. Gümüşhane'nin Torul İlçesi'ndeki Karaca Mağarası'nın gezilmesi ve öğle yemeği molası.Yöresel Pestil ve Köme alışverişi. Yemekten sona muhteşem manzaraları fotoğraf makinenize kaydedeceğiniz,Karadeniz Bölgesinin güney kısmını kuzeye bağlayan ünlü Zigana geçidi ve sütlacıyla ünlü Hamsi köy'e hareket. Köy içinde yürüyüşler ve serbest zaman ardından Zigana 'da ki otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama.

3. GÜN: SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL-RİZE-ARTVİN
Sabah kahvaltısından sonra Maçka Altındere Milli Parkı içindeki tarihi Sümela (Meryem Ana) Manastırı'na çıkış. Karadağ'ın eteklerindeki bu muhteşem yapıyı ziyaretimizden sonra Of-Çaykara üzerinden Uzungöl'e hareket. Öğle yemeği ardından göl kenarında yürüyüşler ve serbest zaman sonrası Uzungöl'den ayrılış. Yol üzerindeki Kiremitli Köprü (hapsiyaş) fotoğraflanması ve görülmesi ardından yöreye has Rize Bezi alışveriş imkanı. Bir çay fabrikasında, tarladan toplanan çayın içilebilir hale gelene kadarki evrelerinin görülmesi ve alışveriş olanağı. Çayeli-Hopa üzerinden Artvin'e varış ,otele yerleşme.Akşam yemeği ve konaklama.

4. GÜN: ARTVİN KAFKASÖR YAYLASI-ÇAĞLAYAN KÖYÜ-SARP SINIR KAPISI FIRTINA VADİSİ-ÇAMLIHEMŞİN-AYDER YAYLASI
Sabah kahvaltı sonrasında Artvin Kafkasör Yaylası'na hareket ,boğa güreşlerinin yapıldığı arena ve yaylanın gezilmesinin ardından Cankurtaran geçidini geçerek Sarp Sınır Kapısına varış,sınırın görülmesi.Yöre mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çağlayan Köyü'ne hareket. Otantik köy yaşantısı ve konakların incelenmesi. Ardeşen-Fındıklı-Arhavi üzerinden Hopa'ya varış.Fırtına Vadisi'ne giriş ve dere kenarında yöresel öğle yemeği. Yemek sonrası Çamlıhemşin'de yöresel alışveriş molası ve serbest zaman ardından Ayder Yaylası'na çıkış. Gelin tülü Şelalesi, Sevdalı Ağaç ve Kal egon Mevkii'nin gezilmesinden sonra yaylada yürüyüş ve serbest zaman. Otele yerleşme ,akşam yemeği ve konaklama(Dileyen misafirlerimiz için Ayder Kaplıcaları'ndan yararlanma imkanı.)

5. GÜN: ÇAMLIHEMŞİN-ZİLKALE-ÇAT-ELEVİT
Sabah kahvaltı sonrası Çamlıhemşin'e hareket. Buradan midibuslarla Elevit Yaylası'na hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Zilkale, tarihi Çinçiva taş kemer Köprü'nün görülmesi. Elevit Yaylası'na varış. Yaylada serbest zaman ve öğle yemeği molası (mangal). Elevit Yaylası'ndan Çat yol ayrımına kadar yapılacak yürüyüşün ardından midibuslarla Çamlıhemşin'e transfer. Çamlıhemşin'den kendi aracımızla Ardeşen-Rize-Of güzergahından Trabzon 'a varış .Otele yerleşme,akşam yemeği ve konaklama.

6. GÜN: TRABZON-AKÇAABAT-GİRESUN-ORDU
Kahvaltıdan sonra Yöresel el sanatlarının sergilendiği Gümüşçüler Çarşısı'nda alışveriş imkanı. Soğuksu Mahallesi'ndeki Atatürk Köşkü,Trabzon Ayasofya Kilisesi 'nin görülmesi .Öğle yemeği için Trabzon'un köftesiyle ünlü Akçaabat İlçesi'ne gidiyoruz. Yemekten sonra Giresun'a hareket. Giresun Kalesi'ne çıkış panoramik Giresun seyri ardından fındık alışverişi sonrasında Ordu'ya hareket otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

7. GÜN: ORDU-SAMSUN-ANKARA
Sabah kahvaltısından sonra Boztepe'ye hareket Ordunun ve Karadeniz'in önemli seyir teraslarından olan Boztepe'den panoramik Ordu seyri sonrası Perşembe,Yalıköy, Bolaman (Eski sahil yolu) Fatsa istikametinden. Samsun'a varış. Samsun'da şehir turu; Bandırma Vapuru, Arkeoloji ve Atatürk Evi. Öğle yemeği molasından sonra serbest zaman. Ankara'ya hareket. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara'ya varış.Zevkli gezimizin sonu.

ANS Tur
Daha fazla bilgi istiyorum >>
 
İlgili Ürünler
Hotel Vega - Side
Dionysos Hotel & Spa - Si..
Barut Acanthus Hotel - Si..
İletişim Bilgileri
Adres : Selanik Cad.No:33/19 Kızılay Ankara / Ankara
Ülke : TÜRKİYE
Satıcı İletişim Bilgileri : Tel: 541 6933291
İş Tel:
Fax:

  Hizmetler E-Pazaryeri Öğretici Demolar Hakkımızda Kısa Yollar  
   
Kullanım Sözleşmesi | Gizlilik | Copyright 2000-2010 TURKTICARET.Net